Cleveland Cavaliersi preko Orlanda izborili polufinale s Bostonom

Objavljeno: 06.05.2024 / 07:32
CLEVELAND - Košarkaši Cleveland Cavaliersa posljednji su sudionici drugog kruga ovogodišnjeg doigravanja NBA lige, oni su u odlučujućoj sedmoj utakmici prvog kruga kao domaćini svladali Orlando Magic 106-94.

U seriji Cavsa i Magica tako je u svih sedam utakmica pobijedila domaća momčad, a Cavse je ponovno predvodio Donovan Mitchell s 39 koševa, Caris LaVert je s klupe dodao 15, dok je Max Strus stao na 13 uz nekoliko trica u ključnim trenucima.

Magicu nije pomoglo 38 koševa i 16 skokova Paola Banchera jer je sljedeći najblji strijelac bio Wendell Carter s 13.

Gosti iz Orlanda bolje su otvorili utakmicu, s nekoliko pogođenih trica odvojili su se na 20-10, a pet minuta prije odlaska na veliki odmor imali su i najvećih 18 razlike (47-29). No, s nekoliko ubačaja LaVerta i Mitchella domaći su do poluvremena uspjeli smanjiti na 53-43.

Boljim ulaskom u nastavak Cleveland je uspio poravnati na 64-64, a ubrzo potom i preuzeti kontrolu rezultata te uoči posljednjih 12 minuta steći osam koševa prednosti (76-68). Ubrzo potom razlika se popela na dvoznamenkastu te je bilo jasno kako se mlada omčad iz Orlanda ne može vratiti u utakmicu.

Cleveland će u drugom krugu za suparnika imati najbolju momčad ligaškog dijela sezone Boston Celticse.

Tagovi: Cleveland, OrlandO, Boston
Šutalo zabio prvijenac za Ajax
NIZOZEMSKA
AMSTERDAM - U utakmici posljednjeg kola nizozemske Eredivisie Ajax je u gostima kod Vitessea, kluba koji je već ispao u niži rang, remizirao rezultatom 2:2.
Tučnjava košarkaša Zvezde i Partizana na šuterskom treningu uoči utakmice
INCIDENTI
BEOGRAD - Košarkaš Partizana James Nunnally šakom je udario igrača Crvene zvezde Stefana Lazarevića.
Dallas u ludoj završnici izborio finale Zapada
DALLAS - Dallas je dramatičnom domaćom pobjedom nad Oklahomom 117:116, s ukupnih 4:2 izborio finale Zapadne konferencije NBA play-offa.
Usik je apsolutni svjetski teškaški prvak
BOKS
LONDON - Nakon 12 rundi rata, Usik je slavio podijeljenom sudačkom odlukom (115-112, 113-114, 114-113).
Dinamo s drugim sastavom do pobjede u Koprivnici
VELIKI NIZ
KOPRIVNICA - Dinamo je u utakmici 35. kola SuperSport HNL-a pobijedio Slaven Belupo 2:3. Golove za domaćine zabili su Daniel Štefulj i Adriano Jagušić, a za goste su strijelci bili Fran Brodić, Sandro Kulenović i Luka Vrbančić. Trener Dinama Sergej Jakirović izveo je drugu postavu.