Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa

Objavljeno: 27.04.2024 / 07:53
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.

Slovenski as Luka Dončić bio je prvi strijelac utakmice s 22 poena, upisao je i 10 skokova i devet asistencija, a pobjedu je osigurao i Dallas čvrstom obranom.

Dallas je natjerao goste na 19 izgubljenih lopti i domaći šut iz igre 45%. Iako domaći nisu bili učinkovitiji u šutu iz igre, Dončić je imao samo 28% šuta iz igre, pa su to dosta nadoknadili borbenošću u obrani.

To je bio i ključ da domaći preokrenu rezultat u svoju korist u drugoj četvrtini, nakon što su suparnici već imali prednost od sedam razlike. Uslijedila je serija od 12-0 za vodstvo koje Dallas više nije ispuštao.

Utakmica je ponovno bila iznimno fizička s obje strane. U posljednjoj četvrtini, bek Los Angeles Clippersa Russell Westbrook je isključen nakon što je Dončića bacio na zemlju tijekom prekršaja. Nakon sukoba s Westbrookom, Dallasov P.J. je također izbačen. Washington.

Tagovi: DALLAS, DONČIĆ, CLIPPERS, ZUBAC
Italija i Njemačka zaradile dodatno mjesto u Ligi prvaka
USPJESI
ZAGREB - Italija i Njemačka zaradile su dodatno mjesto u Ligi prvaka sljedeće sezone nakon što su njihovi klubovi ove sezone ostvarili dobre rezultate u europskim natjecanjima, objavila je u petak krovna europska nogometna organizacija UEFA.
Zekić: Idemo na noge budućem prvaku
USUSRET DERBIJU
OSIJEK - Osijek u 34. kolu SuperSport HNL-a gostuje na Maksimiru kod Dinama. Trener Osijeka Zoran Zekić derbi dočekuje u dobrom raspoloženju.
Dinamo dovodi Čavlinu, vraća se Bočkaj
ZAGREB - Dinamo u subotu u 19:30 na gotovo rasprodanom Maksimiru u 34. kolu SuperSport HNL-a dočekuje Osijek. Momčad Sergeja Jakirovića pobjedom može osvojiti titulu prvaka ako Rijeka ranije (17:00) ne pobijedi u Varaždinu.