GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

BYD treba u Europi proizvoditi baterije za električne automobile

BYD treba u Europi proizvoditi baterije za električne automobile
BATERIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 25.09.2025 / 16:45
Autor: SEEbiz
MILANO - BYD namjerava u Europi proizvoditi više električnih automobila pa bi na Starom kontinentu trebao proizvoditi i baterije, smatra posebni savjetnik kineskog diva Alfredo Altavilla.

Kineski proizvođač već gradi tvornicu automobila u Mađarskoj koja bi trebala početi s proizvodnjom krajem godine. U Turskoj namjeravaju krenuti s proizvodnjom u 2026. godini, s kapacitetom pogona od oko 500.000 vozila godišnje.

BYD želi najkasnije za tri godine vozila namijenjena europskom tržištu proizvoditi u Europi kako bi izbjegao carine EU-a, rekla je prije nekoliko tjedana izvršna potpredsjednica Stella Li, dodajući da bi plug-in hibridi trebali dominirati prodajom u kratkoročnoj perspektivi.

Kineski div prodavao je u početnoj fazi u Europi samo potpuno električne automobile u Europi, a u međuvremenu uvrstio je u ponudu i plug-in hibride, popularnije među potrošačima.

Na pitanje razmatra li BYD gradnju još tvornica u Europi, posebni savjetnik Altavilla istaknuo je da će na Starom kontinentu morati proizvoditi i baterije.

“Nema smisla ulagati u sklapanje automobila (u Europi) i dopremati baterije iz Kine”, rekao je savjetnik BYD-a na konferenciji automobilske industrije u Milanu. BYD tek treba odlučiti hoće li dati prednost trećem postrojenju za sklapanje automobila ili proizvodnji baterija jer je trenutno potpuno usredotočen na pokretanje proizvodnje u Mađarskoj.

Kompanija uzima u obzir sve europske zemlje za moguća daljnja ulaganja i interakciju s vlastima, naglasio je Altavilla.

“Odabir nove lokacije određuje nekoliko čimbenika, poput troška energije, koji objektivno spada među najvažnije faktore konkurentnosti budući da i tvornice automobila i tvornice baterija troše puno energije”, pojasnio je.

Tagovi: #byd, #baterije, #električni automobili, #alfredo altavilla
PROČITAJ I OVO
Tesla od dobavljača traži izbacivanje kineskih komponenti iz proizvodnje automobila
ZAHTJEVI
Tesla od dobavljača traži izbacivanje kineskih komponenti iz proizvodnje automobila
SAN FRANCISCO - Tesla sada traži od svojih dobavljača da izbace kineske komponente iz proizvodnje automobila u SAD-u, objavio je u petak The Wall Street Journal
Toyota će uložiti 10 milijardi dolara u SAD tijekom pet godina
INVESTICIJE
Toyota će uložiti 10 milijardi dolara u SAD tijekom pet godina
TOKYO - Japanski automobilski div Toyota uložit će 10 milijardi dolara (8,6 milijardi eura) u SAD tijekom sljedećih pet godina, izjavila je tvrtka, potvrđujući najavu američkog predsjednika Donalda Trumpa tijekom posjeta Aziji u listopadu, izvijestila je francuska novinska agencija AFP.
Audi predstavio koncept dizajna uoči debija u Formuli 1
KONCEPT
Audi predstavio koncept dizajna uoči debija u Formuli 1
INGOLSTADT - Njemački proizvođač automobila Audi u srijedu je predstavio svoju marku i livreju, zajedno s konceptom dizajna za debi tvrtke u Formuli 1 2026. godine.
Proizvodnja novog Twinga u Novom Mestu kreće početkom 2026.
AUTO INDUSTRIJA
Proizvodnja novog Twinga u Novom Mestu kreće početkom 2026.
NOVO MESTO - Nakon svjetske prezentacije u Parizu prošli tjedan, novi električni Twingo danas je predstavljen u Revozu u Novom Mestu, gdje će se i proizvoditi.
Porsche SE prepolovio neto dobit u devet mjeseci
SLABO
Porsche SE prepolovio neto dobit u devet mjeseci
STUTTGART - Matična Volkswagenova tvrtka Porsche SE zabilježila je pad neto zarade za polovicu u prvih devet mjeseci godine, prema rezultatima za treće tromjesečje, objavljenim u utorak.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE