GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Sindikati VW-a prijete većim štrajkovima

Sindikati VW-a prijete većim štrajkovima
PRIJETNJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 10.12.2024 / 16:21
Autor: SEEbiz / DPA
WOLFSBURG - Čelnici sindikata u Volkswagenu (VW) zaprijetili su eskalacijom štrajka u sporu s upravom koja je najavila otpuštanja i zatvaranje tvornica.

Val jednodnevnih obustava rada koje je pozvao sindikat IG Metall pogodio je u ponedjeljak devet od deset Volkswagenovih proizvodnih pogona u Njemačkoj.

Bio je to drugi takav štrajk u tjedan dana.

Nova runda kolektivnih pregovora uprave najvećeg europskog proizvođača automobila i sindikata zakazana je za ponedjeljak poslijepodne u Wolfsburgu, gdje je sjedište tvrtke.

Ako tvrtka ne popusti, obustave rada mogu biti i dulje, upozorio je glavni pregovarač IG Metala Torsten Gröger.

Zbog problema s prodajom VW traži opće smanjenje plaća od 10 posto, a upozorio je i na mogućnost zatvaranja tvornica i masovnih otpuštanja.

Sindikalni čelnici odbacili su ideju o smanjenju plaća i također objavili da je 130.000 članova sindikalnih podružnica u VW-u spremno ogorčeno se boriti protiv zatvaranja tvornica i otpuštanja.

Greger je rekao da je malo vjerojatno da će dogovor biti postignut u ponedjeljak, ali je još uvijek moguć prije Božića 25. prosinca.

Tagovi: #volkswagen, #štrajk, #radnici, #ig metall, #Audi, #Škoda, #Seat, #Porsche
PROČITAJ I OVO
U prva dva mjeseca 2026. prodano 8.809 novih vozila
AUTO TRŽIŠTE
U prva dva mjeseca 2026. prodano 8.809 novih vozila
ZAGREB - U Hrvatskoj je u prva dva mjeseca ove godine prodano 8.809 novih putničkih vozila što je 109 vozila više ili 1,2 posto više nego u isto vrijeme prošle godine, dok je samo u veljači prodano 4.863 novih vozila, uz rast od 14,7 posto, podaci su Promocije plus.
Tesla na udaru najvećeg europskog sindikata
SUKOBI
Tesla na udaru najvećeg europskog sindikata
BERLIN - Najveći europski sindikat pokušava preuzeti kontrolu nad radničkim vijećem u Teslinoj gigatvornici u blizini Berlina. U pozadini se odvija sukob oko industrijskih odnosa, obilježen tužbama i međusobnim optužbama između sindikata i tvrtke.
BMW povlači više od 360.000 vozila diljem svijeta zbog rizika od požara
POVLAČENJE
BMW povlači više od 360.000 vozila diljem svijeta zbog rizika od požara
BERLIN - Otprilike 337.000 BMW vozila diljem svijeta i 29.000 u Njemačkoj, pet različitih modela, potencijalno je pogođeno rizikom od požara povezanim s ugradnjom kabela u armaturnu ploču, objavila je njemačka Savezna uprava za motorni promet (KBA).
Otpis gurnuo Stellantis u gubitak od 20 milijardi eura
GUBITAK
Otpis gurnuo Stellantis u gubitak od 20 milijardi eura
TORINO - Francusko-talijanski automobilski div Stellantis izvijestio je u četvrtak da je drugu polovinu 2025. godine zaključio s neto gubitkom od 20,1 milijardu eura zbog otpisa u poslovanju s električnim vozilima.
Aston Martin otpušta petinu radne snage zbog američkih carina
REZOVI
Aston Martin otpušta petinu radne snage zbog američkih carina
LONDON - Proizvođač luksuznih automobila Aston Martin smanjit će broj zaposlenih za do 600, odnosno petinu radne snage, nakon što je tvrtka povećala godišnji gubitak zbog slabe potražnje u Kini i utjecaja američkih tarifa.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE