Uprava banke istaknula je sve veću suzdržanost među klijentima i povećanu vjerojatnost recesije, a glavni čimbenici s kojima se gospodarstvo suočava su porezna reforma, deregulacija, carine, trgovinske napetosti, stalna inflacija, fiskalni deficit i nestabilne cijene financijske imovine.
Iz banke ističu da je aktivnost klijenata i dalje visoka, no nove poslove koči stalna neizvjesnost. Navedeno je i da podaci o potrošnji upućuju na povećanu kupnju u očekivanju poskupljenja zbog tarifa, što bi moglo biti povoljno za banku u kratkom roku.
Korporativni klijenti banke sve više pomiču svoj fokus sa strateških prioriteta na kratkoročnu optimizaciju opskrbnog lanca, a taj je pomak doveo do stava "čekaj i vidi", što posebno utječe na izglede za investicijsko bankarstvo.
Iako banka još uvijek ne vidi slabljenje poslovanja s kreditnim karticama, zbog rastuće neizvjesnosti povećala je rezerviranja za kreditne gubitke na 3,3 milijarde dolara (konsenzus 2,7 milijardi dolara; prošle godine 1,9 milijardi dolara), naglašavajući važnost stabilnog tržišta rada kao ključne komponente koja utječe na kreditnu aktivnost i financijsko zdravlje banke.
JPMorgan je izvijestio o porastu prihoda od 9,7 posto na 46,0 milijardi dolara u prvom kvartalu, premašivši konsenzusnu procjenu od 44,4 milijarde dolara.
Neto prihod od kamata porastao je jedan posto na 23,4 milijarde dolara, dok su očekivanja za ovaj pokazatelj u tekućoj godini podignuta na oko 94,5 milijardi dolara, u usporedbi s prethodno očekivanih 94 milijarde dolara. Krediti su na kvartalnoj razini stagnirali, dok su depoziti porasli za jedan posto.
Neto dobit skočila je devet posto na 14,6 milijardi dolara, dok je prilagođena zarada po dionici (EPS) od 4,91 dolara bila iznad konsenzusa od 4,64 dolara.
Visoka volatilnost u prvom tromjesečju zbog promijenjenih očekivanja povećala je prihode od trgovačkih aktivnosti banke. Prihod u segmentu skočio je 21 posto na 9,7 milijardi dolara, a sam prihod od trgovanja dionicama porastao je rekordnih 48 posto na 3,8 milijardi dolara.