Potez za okončanje parnice obje su strane najavile u petak u podnesku na sudu na jednoj stranici, u kojem su odustale od međusobnih tužbi bez mogućnosti ponovnog podnošenja. Nisu otkrili nikakav sporazum o nagodbi.
U svojoj tužbi iz 2021. protiv proizvođača električnih vozila Elona Muska, JPMorgan je tvrdio da duguje dionice Tesle u iznosu koji je tražio, na temelju sporazuma iz 2014. Prema tom paktu, ako bi se dionicama trgovalo iznad određene cijene, Tesla bi JPMorganu dugovao plaćanje u dionicama ili gotovini.
Transakcija je osmišljena kako bi pomogla proizvođaču automobila ublažiti rizik da će njegove dionice biti razrijeđene izdavanjem konvertibilnih novčanica i napraviti određene odbitke od saveznog poreza na dohodak, navodi se u tužbi.
Ali Muskov tweet iz kolovoza 2018. zakomplicirao je dogovor, rekla je banka u svojoj tužbi. U sada već poznatom tweetu, glavni izvršni direktor Tesle rekao je da razmišlja o tome da tvrtku učini privatnom po cijeni od 420 dolara po dionici i da ima "osigurana sredstva".
JPMorgan je rekao da ima diskrecijsko pravo prilagoditi izvršnu cijenu jamstava na temelju čimbenika uključujući volatilnost Teslinih dionica. Napravio je prilagodbe nakon tweeta i kada je Musk odustao od toga.
Tesla je zatim podnio vlastite tvrdnje da je JPMorgan iskoristio tweet kako bi smanjio izvršnu cijenu za više od 1,9 milijuna naloga. Tužbu banke nazvali su kršenjem sporazuma u lošoj vjeri i "ciničnim" pokušajem da se ubere nevjerojatna dobit od posla.
Dvije tvrtke i odvjetnici koji ih zastupaju u slučaju nisu odmah odgovorili na zahtjeve za komentarom o podnesku u petak odbacujući tužbe.
Podnesak je uslijedio nakon presude saveznog suca s Manhattana koji nadzire slučaj protiv JPMorgana u rujnu. U presudi je američki okružni sudac Paul Gardephe odbio zahtjev banke da presudi u korist njezinih tužbi zbog kršenja ugovora i protiv Teslinih tužbi prije suđenja.