GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Beogradsko sveučilište traži hitnu istragu o uporabi zvučnog topa

Beogradsko sveučilište traži hitnu istragu o uporabi zvučnog topa
ISTRAGA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 16.03.2025 / 21:40
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Prošireni rektorski kolegij Sveučilišta u Beogradu zatražio je danas hitnu i transparentnu istragu o upotrebi nepoznatog oružja od strane nepoznatih osoba protiv mirnih demonstranata tijekom jučerašnjeg prosvjeda i odavanja pošte uz petnaestominutnu šutnju radnicima u Novom Sadu.

Dodali su kako traže sankcioniranje odgovornih i jasno jamstvo da će svi građani moći ostvariti svoje pravo na mirno okupljanje bez straha od nasilja.

Samo zahvaljujući prisebnosti redara i prisutnih građana izbjegnuta je veća tragedija, priopćeno je iz Proširenog rektorskog kolegija Sveučilišta u Beogradu.

Istaknuli su kako zahtijevaju od nadležnih tijela da bez odgode obavijeste javnost o tome raspolažu li imovinom čiji bi učinci mogli uzrokovati manifestacije kojima svjedočimo.

"Ukoliko ih ne posjeduju i/ili ne koriste, tražimo odgovor - kako je došlo do neovlaštenog stjecanja i korištenja tih sredstava te iz toga proizašle opće opasnosti i ugrožavanja opće sigurnosti?", ističu u priopćenju.

Zaključili su da će Sveučilište u Beogradu iskoristiti sva raspoloživa pravna sredstva kako bi zaštitilo svoje studente i zaposlenike, utvrdilo odgovornost i spriječilo buduće zlouporabe.

Tagovi: #Beogradsko sveučilište, #Beogradski univerzitet, #zvučni top
PROČITAJ I OVO
Schmidt obustavio proračunsko financiranje SNSD-a i Ujedinjene Srpske
POTEZI
Schmidt obustavio proračunsko financiranje SNSD-a i Ujedinjene Srpske
SARAJEVO - Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Christian Schmidt obustavio je danas sva proračunska sredstva za financiranje političkih stranaka SNSD-a i Ujedinjene Srpske koja su namijenjena svim razinama vlasti u BiH.
Devet poginulih i deseci ranjenih u noćnom napadu na Kijev
TRAGEDIJA
Devet poginulih i deseci ranjenih u noćnom napadu na Kijev
KIJEV - Najmanje devet osoba je poginulo, a 70 ozlijeđeno, uključujući šestero djece, u noćnom ruskom napadu raketama i dronovima na glavni ukrajinski grad Kijev
SIPA pokušala privesti Dodika, spriječili ih policajci Republike Srpske
NA RUBU
SIPA pokušala privesti Dodika, spriječili ih policajci Republike Srpske
BANJA LUKA - U administrativni centar Vlade Republike Srpske u Istočnom Sarajevu, gdje se trenutačno nalazi predsjednik RS-a Milorad Dodik, danas su stigli pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA), potvrđeno je za Klix.ba.
Požar u vrtiću u Zagrebu
INCIDENTI
Požar u vrtiću u Zagrebu

ZAGREB - Danas je u dječjem vrtiću u Supilovoj ulici u Zagrebu izbio požar. Do požara je došlo desetak minuta nakon što je odgojiteljica predala roditeljima zadnje dijete koje je bilo unutra.

Umro bivši saborski zastupnik Ivan Ninić
IN MEMORIAM
Umro bivši saborski zastupnik Ivan Ninić
ŠIBENIK - U 78. godini preminuo je Ivan Ninić, bivši saborski zastupnik SDP-a, dugogodišnji nogometaš i pravnik.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE