GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Božinović: Aleksić je i u zatvoru počinio kazneno djelo

Božinović: Aleksić je i u zatvoru počinio kazneno djelo
OTKRIĆA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 18.05.2026 / 12:27
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović komentirao je u Rovinju ubojstvo 19-godišnjeg Luke M. u Drnišu, bijeg i uhićenje osumnjičenog Kristijana Aleksića te pitanje je li u slučaju bilo propusta.

Poručio je da je policija, prema njegovim riječima, radila svoj posao i ranije i sada, ali je dodao da građani s pravom pitaju kako je moguće da je osoba s takvom prošlošću bila na slobodi.

"U ovom teškom i tragičnom trenutku, kada je izgubljen jedan mladi život, kada njegova obitelj prolazi nezamislivu bol, a javnost s pravom traži odgovore, budimo barem toliko odgovorni da ne tražimo krivce tamo gdje ih nema", rekao je Božinović.

Božinović je rekao da govori u ime policijskog sustava kojem je na čelu te naglasio da je policija u ovom slučaju postupala i prije ubojstva u Drnišu. Podsjetio je da je Aleksić zbog prvog ubojstva bio uhićen i osuđen te da je policija kasnije ponovno postupala prema njemu.

"Prije tri godine upravo je policija temeljem vlastitih operativnih saznanja inicirala pretragu, pronašla ilegalno oružje, podnijela kaznenu prijavu i oduzela oružje. Za vrijeme ranijeg izdržavanja kazne osoba je činila teška kaznena djela, nasilna djela prema drugim zatvorenicima. Ponavljam, policija je radila svoj posao", rekao je ministar.

Dodao je da su policajci noćas riskirali živote tragajući za osobom za koju se opravdano smatralo da je naoružana i iznimno opasna. "Policija, Ministarstvo unutarnjih poslova svakodnevno odgovara za svoja postupanja i nema nikakav problem s time da se utvrđuju sve činjenice", rekao je Božinović.

Ministar je rekao da kao ministar unutarnjih poslova, ali i kao građanin, smatra legitimnim pitanje koje danas postavljaju građani: kako je moguće da osoba s takvom poviješću i dalje bude na slobodi.

"Na to pitanje morat će se dati ozbiljan i odgovoran odgovor", rekao je Božinović. Dodao je da je Ministarstvo unutarnjih poslova otvoreno za kritiku te da sankcionira policijske službenike kada za to postoje razlozi.

"Samo prošle godine kažnjeno je 457 policijskih službenika za utvrđenu povredu službene dužnosti. Za 35 je prestala državna služba, drugim riječima, dobili su otkaz. Njih 58 dobilo je uvjetnu kaznu otkaza. I zato ne želim da se policijske službenike trpa u isti koš kad to ne zaslužuju", rekao je.

Tagovi: #davor božinović, #kristijan aleksić
PROČITAJ I OVO
Božinović otkrio novi detalj o pomorskoj nesreći
NOVI DETALJI
Božinović otkrio novi detalj o pomorskoj nesreći
ZAGREB - Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović potvrdio je nakon sjednice Vlade da je u vezi s teškom pomorskom nesrećom kod Splita uhićena jedna osoba te da dosadašnji rezultati istrage upućuju na moguće propuste tijekom upravljanja katamaranom.
Uhićen prvi časnik katamarana koji se sudario s jedrilicom
UHIĆENJE
Uhićen prvi časnik katamarana koji se sudario s jedrilicom
SPLIT - Iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske potvrdili su da se provodi kriminalističko istraživanje nad 33-godišnjim državljaninom Hrvatske zbog jedne od najtežih pomorskih nesreća na Jadranu posljednjih godina.
Ukrajinci pogodili rafineriju 15 km od Kremlja
PROTUUDAR
Ukrajinci pogodili rafineriju 15 km od Kremlja
KIJEV - Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski zahvalio je pripadnicima ukrajinskih obrambenih snaga koji su danas izveli uspješan napad na Moskovsku rafineriju nafte, objekt koji ima važnu ulogu za rusku vojnu logistiku.
Netanyahu: Spriječili smo Iran
REAKCIJE
Netanyahu: Spriječili smo Iran
TEL AVIV - Izraelski premijer Benjamin Netanyahu izjavio je u ponedjeljak da je vojna kampanja protiv Irana spriječila Teheran da u bliskoj budućnosti razvije nuklearno oružje i otklonila egzistencijalnu prijetnju židovskoj državi.
Poljska traži stalnu američku bazu
ZAHTJEVI
Poljska traži stalnu američku bazu
VARŠAVA - Strateški cilj Poljske je stalna američka vojna prisutnost na njezinom teritoriju, izjavio je predsjednik Karol Nawrocki tijekom posjeta Sjedinjenim Državama, gdje bi se trebao sastati s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE