GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Institut za svjetsku ekonomiju: Europa je prestigla SAD u novcu za Ukrajinu

Institut za svjetsku ekonomiju: Europa je prestigla SAD u novcu za Ukrajinu
USPOREDBE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 16.02.2025 / 21:24
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Europa je prestigla SAD u ukupnoj pomoći Ukrajini, pokazuje istraživanje Instituta za svjetsku ekonomiju u Kielu.

Europske zemlje dosad su dodijelile ukupno 70 milijardi eura financijske i humanitarne pomoći te 62 milijarde eura vojne pomoći, piše Index.

Za usporedbu, SAD je dodijelio 50 milijardi eura financijske i humanitarne pomoći te 64 milijarde eura vojne pomoći. Pomoć Ukrajini iz SAD-a bila je usporena zbog devetomjesečne borbe oko proračuna u američkom Kongresu sredinom 2023.

Kad se promatra pomoć kao postotak BDP-a zemalja donatora, Njemačka, Ujedinjeno Kraljevstvo i SAD mobilizirali su manje od 0.2% svog godišnjeg BDP-a za potporu Ukrajini. Ostale bogate zemlje poput Francuske, Italije i Španjolske izdvojile su oko 0.1% svog godišnjeg BDP-a.

Tagovi: #Institut za svjetsku ekonomiju, #ukrajina, #europa, #rat u ukrajini
PROČITAJ I OVO
Trump nije spreman za razgovor s Muskom
JASNA PORUKA
Trump nije spreman za razgovor s Muskom
WASHINGTON - Američki predsjednik Donald Trump, koji je posljednjih dana upleten u spor s Elonom Muskom, ne planira danas razgovarati s milijarderom, rekao je visoki dužnosnik Bijele kuće. Time su opovrgnuta izvješća da će Trump nazvati kako bi izgladio spor sa svojim bivšim bliskim saveznikom. Trump je također tvrdio da nije zainteresiran za razgovor s Muskom.
Sabor proglasio 5. lipnja Danom hrvatske zastave
ODLUKE
Sabor proglasio 5. lipnja Danom hrvatske zastave
ZAGREB - Hrvatski sabor u petak je jednoglasno proglasio 5. lipnja Danom hrvatske zastave, spominjući se 5. lipnja 1848. i ustoličenja Josipa Jelačića za bana Trojedne Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije, a s čime je izravno povezan nastanak hrvatske zastave kakvu poznajemo.
Preokret na Ustavnom sudu: Zadarski listić s križićem umjesto kružićem je ipak važeći
PRAVORIJEK
Preokret na Ustavnom sudu: Zadarski listić s križićem umjesto kružićem je ipak važeći
ZAGREB - Ustavni sud poništio je odluku oko drugog spornog glasačkog listića iz Zadra kojeg je Županijsko izborno povjerenstvo proglasilo nevažećim, čime je otvorio vrata za promjene u Gradskom vijeću Zadra.
Opet uhićen Leon Lučić, a uz njega aktivni policajac i nekoliko bivših
UHIĆENJA
Opet uhićen Leon Lučić, a uz njega aktivni policajac i nekoliko bivših
ZAGREB - U tijeku je nova akcija Uskoka, uhićenja se provode na području Karlovca i Zagreba.
Eksplodirao sukob Muska i Trumpa
SVAĐA
Eksplodirao sukob Muska i Trumpa
WASHINGTON - U nezapamćenoj javnoj svađi koju su sinoć započeli Donald Trump i dosadašnji mu suradnik, milijarder Elon Musk, padaju teške optužbe.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE