GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Kijev: Nismo spremni prihvatiti ovakav sporazum o mineralima

Kijev: Nismo spremni prihvatiti ovakav sporazum o mineralima
MINERALI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 22.02.2025 / 16:01
Autor: SEEbiz
KIJEV - Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski nije spreman prihvatiti ugovor o mineralima sa SAD-om, kojim bi u zamjenu za oružje morao Washingtonu ustupiti dobar dio prirodnih resursa svoje zemlje.

Izvor iz Kijeva izjavio je, naime, za Sky News kako vidi “niz problematičnih pitanja oko predloženog nacrta sporazuma.

Donald Trump je, pak, ranije izjavio kako je dogovor blizu, ali isti izvor upoznat s pregovorima navodi kako ga Zelenski nije spreman potpisati.

“Sporazum još nije spreman za potpisivanje, postoji niz problematičnih pitanja, a u sadašnjem obliku nacrta predsjednik ga nije spreman prihvatiti. On ne odražava partnerstvo, nego sadrži samo jednostrane obveze Ukrajine”, naveo je izvor američkog medija. Vjeruje se i da je Kijev dobio prijetnju kako će, u slučaju da ne potpiše sporazum, biti preknut pristup vitalnom satelitskom internetskom sustavu Starlink Elona Muska.

Američki savjetnik za nacionalnu sigurnost Mike Waltz rekao je ranije ovaj tjedan da će dogovor biti postignut.

“Evo zaključka, predsjednik Zelenski će potpisati taj sporazum, a to ćete vidjeti u vrlo kratkom roku”, rekao je Waltz. na konferenciji konzervativne političke akcije u Marylandu u petak.

Govoreći na događaju u Bijeloj kući ranije u petak, Trump je kritizirao Zelenskija, no ne i ruskog predsjednika Vladimira Putina.


“Imao sam veoma dobre razgovore s Putinom, a nisam imao toliko dobre razgovore s Ukrajinom”, rekao je Trump.

“Nemaju karte u rukama, ali igraju na njih”.

Tagovi: #kijev, #ukrajina, #minerali, #trump, #zelenski
PROČITAJ I OVO
Tihomir Pejin pretučen na ulici u Osijeku
INCIDENTI
Tihomir Pejin pretučen na ulici u Osijeku
OSIJEK - Tihomir Pejin, dugogodišnji nogometni sudac koji danas djeluje kao VAR sudac te direktor Zračne luke Osijek, jutros je napadnut i pretučen u Wilsonovoj ulici u Osijeku.
Zelenski smijenio ukrajinskog veleposlanika u Hrvatskoj
SMJENA
Zelenski smijenio ukrajinskog veleposlanika u Hrvatskoj
ZAGREB - Predsjednik Ukrajine, Volodimir Zelenski donio je odluku o smjeni veleposlanika Ukrajine u Hrvatskoj. Odluka je objavljena na službenim stranicama predsjednika.
Šušnjar pecnuo srpske tabloide: Najgori vam ustaša kaže da se ovdje dobrodošli
REAKCIJE
Šušnjar pecnuo srpske tabloide: Najgori vam ustaša kaže da se ovdje dobrodošli
ZAGREB - Ministar gospodarstva Ante Šušnjar oglasio se nakon napada iz Srbije koji su uslijedili poslije njegove poruke srpskom predsjedniku Aleksandru Vučiću i Miloradu Dodiku. Šušnjar tvrdi da su ga srpski mediji sada proglasili "najgorim ustašom".
Objavljeni nalazi i analize o opasnom otpadu u Lici
ALARMANTNO
Objavljeni nalazi i analize o opasnom otpadu u Lici
ZAGREB - Uskok je objavio dokumente vezane uz ilegalno bacanje opasnog otpada na području Like.
Milan St. Protić: Hrvati imaju što slaviti. Dobili su ono što im povijesno pripada
JASNA PORUKA
Milan St. Protić: Hrvati imaju što slaviti. Dobili su ono što im povijesno pripada
BEOGRAD - Srpski povjesničar Milan St. Protić u razgovoru za N1 Srbija ocijenio je da izlaz iz stanja u kojem se regija nalazi od devedesetih nije moguć bez suočavanja s vlastitom odgovornošću.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE