GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Primorac na promidžbu potrošio četiri puta više od Milanovića

Primorac na promidžbu potrošio četiri puta više od Milanovića
ENORMNO
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 07.01.2025 / 08:12
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Predsjednički kandidat Dragan Primorac (HDZ i partneri) na izbornu je promidžbu do konca prošlog tjedna potrošio 854.000 eura, a Zoran Milanović (SDP i partneri) 215.00 eura, pokazuju njihova financijska izvješća koja je u utorak ujutro objavilo Državno izborno povjerenstvo (DIP).

Primorac je spomenute troškove napravio u razdoblju od 18. rujna prošle do 3. siječnja ove godine, a Milanović od 25. studenoga prošle godine do 3. siječnja ove godine.

Maksimalan iznos koji za oba izborna kruga smije potrošiti svaki od dvojice predsjedničkih kandidata je 1. 274. 138, 96 eura.

Primorac je od 637 donatora dobio 387. 526 eura, a Milanović od njih 15 ukupno 15. 362 eura.

Obojica kandidata donacije mogu prikupljati i dalje, najkasnije do završetka izborne promidžbe, dakle petka, 10. siječnja do ponoći.

Koliki će biti njihovi konačni izborni troškovi znat će se tek u veljači, naime, i Primorac i Milanović, dužni su zaključno s 11. veljače DIP-u dostaviti konačno financijsko izvješće o financiranju promidžbe.

Tagovi: #dragan primorac,  #zoran milanović,  #predsjednički izbori
PROČITAJ I OVO
Macron: Europa mora reagirati na Trumpov elektrošok
JASNA PORUKA
Macron: Europa mora reagirati na Trumpov elektrošok
PARIZ - Emmanuel Macron opisao je povratak Donalda Trumpa kao "elektrošok" koji bi trebao natjerati Europu da osigura vlastitu budućnost, kao i budućnost Ukrajine.
Zimski uvjeti diljem zemlje, pada obilan snijeg
SNIJEG
Zimski uvjeti diljem zemlje, pada obilan snijeg
ZAGREB - Od noćas snijeg pada u Lici, Gorskom kotaru, ali i mjestimice na sjeveru i sjeverozapadu zemlje. Kolnici su mokri i skliski u većem dijelu zemlje.
Trump: Danas se sastajemo s Rusima, pozvani i Ukrajinci
NAJAVE
Trump: Danas se sastajemo s Rusima, pozvani i Ukrajinci
WASHINGTON - Američki predsjednik Donald Trump rekao je da će se predstavnici Rusije i SAD-a sastati danas, na marginama Münchenske sigurnosne konferencije. Prema njegovim riječima, na sastanak su pozvani i dužnosnici iz Ukrajine.
Robert Kennedy potvrđen za novog ministra zdravstva
POTVRDA
Robert Kennedy potvrđen za novog ministra zdravstva
WASHINGTON - Senat Sjedinjenih Država tijesnom je parom potvrdio Roberta F. Kennedyja Jr., jednog od najkontroverznijih kandidata predsjednika Donalda Trumpa, za ministra zdravstva i društvenih usluga.
Plenković o Ukrajini: Nije bilo kakav mir rješenje
PREMIJER
Plenković o Ukrajini: Nije bilo kakav mir rješenje

ZAGREB - Nije bilo kakav mir rješenje, poručio je danas predsjednik Vlade RH Andrej Plenković komentirajući razgovore predsjednika SAD-a i Rusije Donalda Trumpa i Vladimira Putina oko rata u Ukrajini.

@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE