GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Što je Nikola Kojo odgovorio Vučiću?

Što je Nikola Kojo odgovorio Vučiću?
REAKCIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 03.06.2023 / 18:13
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Glumac Nikola Kojo, reagujući na izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se „meša u sve“ i „bavi stvarima o kojima pojma nema“, kaže za N1 da njega i ne zanima politika, već sloboda i normalan život.

„Taj čovek mene obožava, znam pouzdano. Zna on i da mene ne zanima politika, već sloboda i normalan život. On samo malo trućka tako o meni i ostalim glumcima“, izjavio je Kojo za portal N1.

Naglašava da je reakcija vlasti „deo agende“.

„Prikriva se privatizacija svega i svačega, prekid škole zarad gušenja protesta itd. Razumite ga. Jednostavno vidi da se ova masa ne može zaustaviti i nije mu dobro“, ocenio je srpski glumac.

Zamolio je i da se „ne uvlači u rijaliti konverzaciju“. „Već kao objektivan medij bavite se komparacijom: šta je rečeno i kako se spinuje. I probajte da upozorite ovaj narod šta se valja iza brda“, naveo je Kojo.

A Aleksandar Vučić izjavio je ranije da „osuđuje način na koji su mnogi poslanici Srpske napredne stranke reagovali na izjave pojedinih glumaca, pozivajući ih, kao bivši predsednik stranke, ‘da ne ulaze u blato’“.

„Ja nemam ništa protiv, samo kada govorite o tome da se ja mešam u sve, pa ti se mešaš u sve i to u ono što ti nije posao. Kakvu bi pravdu i pravnu državu uveli, pa oni bi protestima da pozivaju tužioca da nešto radi ili ne. Oni čak ne znaju da je tužilaštvo nezavisni organ. Ne mešam se ni u glumu ni u bilo šta drugo. Za šta sam kriv? Zbog klime i ove dece što su stradala? To mora tužilac da goni po službenoj dužnosti“, rekao je Vučić komentarišući izjavu Nikole Koja da cilj protesta treba da bude odlazak predsednika Srbije s te funkcije.

Inače, glumci koji su se poslednjih dana oglašavali protiv nasilja ili podržavali proteste na udaru su kritika brojnih predstavnika i eksponenata vlasti.

Najdalje je otišla poslanica SNS Nataša Jovanović koja je u Skupštini glumce Nikolu Koju, Sergeja Trifunovića, Marka Janketića i Dragana Bjelogrlića nazvala „šljamom“.

Podsećamo i da je narodni poslanik vladajuće SNS Nebojša Bakarec izneo podatke o tome koliko novca su od Telekoma dobili glumci koji su podržali protest „Srbija protiv nasilja“.

“Država sponzoriše sve glumce i plaća ih i slobodni su da budu plaćeni od strane Telekoma“, rekao je Bakarec u Skupštini Srbije, a zatim poimence naveo koiko su od Telekoma novca dobili Marko Janketić, Gorica Popović, Branislav Trifunović, Dragan Bjelogrlić, Nikola Kojo, Svetlana Bojković, Gordan Kičić, Milan Marić i Sergej Trifunović“, rekao je Bakarec.

Tagovi: #Nikola Kojo, #Aleksandar Vučić, #Marko Janketić, #Telekom Srbija, #Nebojša Bakarec, #Srpska napredna stranka
PROČITAJ I OVO
Stotine mrtvih u razmjeni projektila između Irana i Izraela
BROJNE ŽRTVE
Stotine mrtvih u razmjeni projektila između Irana i Izraela
TEHERAN - Izrael je u nedjelju treći dan zaredom pokrenuo zračne napade diljem Irana i prijetio još većom silom jer su neki iranski projektili izbjegli izraelsku protuzračnu obranu i pogodili zgrade u srcu zemlje.
Iranski napad oštetio izraelsku petrokemijsku tvrtku u Haifi
BLISKI ISTOK
Iranski napad oštetio izraelsku petrokemijsku tvrtku u Haifi
TEL AVIV - Iranski raketni napad pogodio je tvornicu u vlasništvu izraelske petrokemijske tvrtke BAZAN na sjeveru lučkog grada Haife, priopćila je tvrtka u nedjelju.
Netanyahu: Izrael će napasti sve ciljeve povezane s režimom u Iranu
CILJEVI
Netanyahu: Izrael će napasti sve ciljeve povezane s režimom u Iranu
TEL AVIV - Izraelski premijer Benjamin Netanyahu zaprijetio je danas da će izraelska vojska napasti sve ciljeve povezane s režimom iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija.
Rakete zasule Izrael, najmanje osam mrtvih
IRANSKI PROTUUDAR
Rakete zasule Izrael, najmanje osam mrtvih
TEL AVIV - Najmanje osam ljudi poginulo u iranskim raketnim napadima tijekom noći.
Likvidacija u Minnesoti, ubijeni zastupnica Demokratske stranke i njezin suprug
UBOJSTVO
Likvidacija u Minnesoti, ubijeni zastupnica Demokratske stranke i njezin suprug
CHAMPLIN - Gradonačelnik grada Champlina u američkoj Minnesoti izjavio je da su dvoje državnih zastupnika, zajedno sa svojim supružnicima, upucani u svojim domovima u subotu ujutro, javlja AP News.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE