GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Trump: Rusija je uzela puno teritorija, ona drži karte u svojim rukama

Trump: Rusija je uzela puno teritorija, ona drži karte u svojim rukama
VIZIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 20.02.2025 / 07:28
Autor: SEEbiz
WASHINGTON - Američki predsjednik Donald Trump izjavio je kako vjeruje da Rusija "ima karte" u bilo kakvim mirovnim pregovorima za okončanje rata u Ukrajini jer je "uzela puno teritorija".

"Mislim da Rusi žele vidjeti kraj rata, stvarno mislim. Mislim da imaju karte jer su zauzeli mnogo teritorija. Imaju karte", rekao je Trump u razgovoru za BBC dok se vraćao u Washington nakon govora na investicijskom sastanku u Floridi, koji je poduprla Saudijska Arabija.

Trump je također rekao da vjeruje kako Moskva želi vidjeti kraj rata koji je započela prije gotovo tri godine, invazijom punog opsega na Ukrajinu.

Trump je tijekom govora na Floridi drugi put u jednom danu nazvao ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog "diktatorom". "On odbija izbore. On je nisko u ukrajinskim anketama. Kako možete biti visoko dok se svaki grad ruši?" rekao je Trump.

Zelenski je njegovu izjavu nazvao "dezinformacijom", optuživši ga da živi "u prostoru dezinformacija koje dolaze iz Moskve". Njegov petogodišnji mandat trebao je isteći u svibnju ove godine, ali su izbori suspendirani zbog ratnog stanja koje je na snazi od veljače 2022.

Trump je tvrdio da Zelenski ima samo 4% podrške u Ukrajini, no BBC navodi da je anketa provedena ovog mjeseca pokazala da 57% Ukrajinaca vjeruje svom predsjedniku.

Tagovi: #TRUMP, #RUSIJA, #UKRAJINA, #zelenski
PROČITAJ I OVO
U Sloveniji ukraden kip Melanie Trump
KRAĐA
U Sloveniji ukraden kip Melanie Trump
LJUBLJANA - Policija u Sloveniji istražuje nestanak brončane statue Melanije Trump, koja je zamijenila drvenu statuu uništenu požarom 2020. godine, prenosi Guardian.
Marco Rubio otkrio koliko će svaka članica NATO-a morati uložiti u obranu
OBRANA
Marco Rubio otkrio koliko će svaka članica NATO-a morati uložiti u obranu

ANTALYA - Američki državni tajnik Marco Rubio rekao je da će se na nadolazećem sastanku na vrhu NATO-a u lipnju sve njegove članice složiti o povećanju izdvajanja za obranu u idućem desetljeću na pet posto BDP-a.

Pregovori u Istanbulu u petak? Zelenski napustio Tursku
NATEZANJE
Pregovori u Istanbulu u petak? Zelenski napustio Tursku

ISTANBUL - Pregovori između ukrajinske i ruske delegacije započet će u petak, 16. svibnja, u Istanbulu, potvrdili su izvori za Ukrainsku Pravdu i ukrajinsku javnu televiziju Suspilne.

Bilaver razriješen s mjesta državnog tajnika na osobni zahtjev
VLADA
Bilaver razriješen s mjesta državnog tajnika na osobni zahtjev
ZAGREB - Državni tajnik u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Josip Bilaver razriješen je u četvrtak na osobni zahtjev, priopćeno je nakon zatvorenog dijela Vladine sjednice.
PBZ grupa donirala 30.000 eura SOS Dječjem selu Hrvatska
DONACIJE
PBZ grupa donirala 30.000 eura SOS Dječjem selu Hrvatska
LEKENIK / OSIJEK - PBZ grupa, dio Intesa Sanpaolo Grupe, u sklopu svog humanitarnog projekta „Činim dobro svaki dan“ i Visa kartice sa srcem donirala je 30.000,00 eura SOS Dječjem selu Hrvatska.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE