GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Velika akcija USKOK-a i policije, u tijeku uhićenja u pet županija

Velika akcija USKOK-a i policije, u tijeku uhićenja u pet županija
UHIĆENJA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 26.11.2024 / 11:15
Autor: SEEbiz
ZAGREB - USKOK provodi novu akciju. U tijeku su uhićenja u pet županija.

Uhićenja i provođenje hitnih dokaznih radnji rezultat su kriminalističkog istraživanja koje po nalogu USKOK-a provode Služba kibernetičke sigurnosti Uprave kriminalističke policije i Policijska uprava splitsko-dalmatinska, javlja USKOK.

Navedene radnje se u Hrvatskoj provode na području više policijskih uprava (splitsko-dalmatinske, zagrebačke, primorsko-goranske, požeško-slavonske i istarske) u odnosu na više osoba za koje se osnovano sumnja da su sastavu zločinačkog udruženja počinile kaznena djela protiv intelektualnog vlasništva i kaznena djela protiv računalnih sustava, programa i podataka.

USKOK će nakon ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju o čemu će pravodobno obavijestiti javnost.

Dokazne radnje se osim u Hrvatskoj provode i u više drugih država u sklopu međunarodne koordinirane akcije, javlja USKOK.

Tko je na meti istražitelja?

Iz izvora bliskih ovom slučaju doznajemo da je riječ o uhićenjima povezanima s prodajom internetske televizije.

Na meti istražitelja su tvrtke koje su prodavale internetske televizijske pakete s po 400 programa. Tvrtke su iz više županija pa je zato i akcija proširena na sve njih.

Tagovi: #uskok, #policija, #uhićenja
PROČITAJ I OVO
Unior razmatra dokapitalizaciju
OPCIJE
Unior razmatra dokapitalizaciju
ZREČE - U skladu s preporukom Nadzornog odbora, Unior proučava mogućnosti dokapitalizacije društva. Kako je danas objavljeno u priopćenju na stranicama Ljubljanske burze, to će biti usmjereno na optimizaciju proizvodnih procesa, automatizaciju i povećanje ulaganja u osnovnu djelatnost tvrtke.
Puljak o uhićenju supruga Ninčević Lesandrić: HDZ Hrvatsku pretvara u zemlju iz našeg susjedstva
PORUKE
Puljak o uhićenju supruga Ninčević Lesandrić: HDZ Hrvatsku pretvara u zemlju iz našeg susjedstva
SPLIT - Splitski gradonačelnik Ivica Puljak komentirao je uhićenje supruga kandidatkinje za županicu Ivane Ninčević Lesandrić zbog dozvole za iznajmljivanje nelegalno sagrađene kuće u Katunima.
Rusija odbila Trumpov plan za kraj rata u Ukrajini
EPILOG
Rusija odbila Trumpov plan za kraj rata u Ukrajini
MOSKVA - Rusija ozbiljno pristupa američkim prijedlozima o Ukrajini, ali ih ne može prihvatiti u obliku u kojem su trenutno ponuđeni, rekao je zamjenik ruskog ministra vanjskih poslova Sergej Rjabkov u intervjuu.
USKOK priveo supruga Ivane Ninčević Lesandrić zbog nelegalne kuće
PRIVOĐENJE
USKOK priveo supruga Ivane Ninčević Lesandrić zbog nelegalne kuće
SPLIT - Suprug Ivane Ninčević Lesandrić, kandidatkinje Centra za županicu Splitsko-dalmatinsku, rano jutros je uhićen ispred svoje kuće i odveden u policijski ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminala (PNUSKOK) na ispitivanje, a pretpostavlja se da je razlog tomu bespravna kuća.
Milanović će za predsjednika Vrhovnog suda predložiti slabije poznatog suca
NESLUŽBENO
Milanović će za predsjednika Vrhovnog suda predložiti slabije poznatog suca
ZAGREB - Narodne novine bi sutra trebale objaviti javni poziv zainteresiranima za dužnost predsjednika Vrhovnog suda, što ga je na prošlotjednoj sjednici usvojilo Državno sudbeno vijeće.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE