GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Vučić predlaže referendum za vlastitu smjenu

Vučić predlaže referendum za vlastitu smjenu
PRIJEDLOG
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 14.01.2025 / 13:20
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se o mogućnosti da se na referendumu glasa o njegovoj smjeni.

"Objektivna i nepristrana CRTA priopćila je javnosti da je ogromna većina građana za moju smjenu. Ne postoji kredibilniji izvor, ni za međunarodnu zajednicu, ni za političke stranke u Srbiji, od te nevladine organizacije.

Borio sam se za narod i narod je moja snaga. Ako su ovi navodi CRTE točni, za mene je nemoguće da opstanem na mjestu predsjednika Srbije i zato, potrebno je da oporbene stranke predaju samo 67 potpisa, a imaju ih preko 80, za održavanje savjetodavnog referenduma o predsjedniku Srbije", poručio je Vučić na svom Instagram profilu.

Vučić je rekao da je legitimitet najvažnija stvar u politici, a suverenitet uvijek proizlazi iz narodne volje.

"Mislim da je ponuda više nego fer, a i dobro je da prestanu folirati svi u ovoj zemlji kako im je stalo do nekih građevinskih svezaka i da stvari konačno postavimo na mesto. Suprotno uvriježenom, nikada me vlast kao takva nije zanimala, zanimao me je i zanima me samo napredak Srbije. Srbija ne smije stati. Živjela Srbija", poručio je Vučić.

Rezultati najnovijeg CRTA-inog istraživanja javnog mnijenja kažu da čak 61 posto građana Srbije podržava studentske prosvjede i blokade koje su uslijedile nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu.

"Ovi koji ne podržavaju prosvjede uglavnom su stariji ili građani s osnovnim obrazovanjem", rekao je šef CRTA-inih istraživanja Vojislav Mihailović, prenosi Nova.rs.

Najviše građana Srbije (48 posto) smatra da političku odgovornost za pad nadstrešnice trebaju snositi nadležni ministri, a tek potom predsjednik (39 posto).

CRTA (Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost) je nevladina organizacija u Srbiji posvećena jačanju demokracije, vladavine prava i zaštiti ljudskih prava. Osnovana je s ciljem unaprjeđenja političke odgovornosti, transparentnosti i angažmana građana u političkim procesima.

Tagovi: #vučić,  #referendum,  #crta,  #protesti studenata
PROČITAJ I OVO
Papa ima početak obostrane upale pluća
PROBLEMI
Papa ima početak obostrane upale pluća
VATIKAN - Papa Franjo (88) ima početak obostrane upale pluća i nastavlja pokazivati "složenu" kliničku sliku, objavio je Vatikan u utorak u novom medicinskom biltenu, petog dana njegove hospitalizacije.
Ruski mediji euforični nakon razgovora u Rijadu
LIKOVANJE
Ruski mediji euforični nakon razgovora u Rijadu
MOSKVA - Razgovori u Saudijskoj Arabiji između američkih i ruskih dužnosnika, predvođeni ministrima vanjskih poslova svake zemlje, trajali su više od četiri sata.
Hrebak uznemirio čitav HDZ, ovo od njega nisu očekivali
POTEZI
Hrebak uznemirio čitav HDZ, ovo od njega nisu očekivali
BJELOVAR - Unatoč suradnji na državnoj razini, šef HSLS-a Dario Hrebak odlučio je raskrstiti s HDZ-om na lokalnoj razini. Unatoč ranijoj podršci istim kandidatima, Hrebak će sada podržati kandidate koji nisu članovi HDZ-a u šest županija i Gradu Zagrebu
Rojs: Možda ćemo izabrati Milanovića za predsjednika HDZ-a i onda će ostati doživotno
ŠALJIVO
Rojs: Možda ćemo izabrati Milanovića za predsjednika HDZ-a i onda će ostati doživotno
ZAGREB - Umirovljeni general Ljubo Ćesić Rojs sudjelovao je na današnjoj inauguraciji predsjednika Zorana Milanovića. Nakon inauguracije se obratio medijima.
Starmer kaže da je spreman poslati vojnike u Ukrajinu; reagirao Lavrov
RAT U UKRAJINI
Starmer kaže da je spreman poslati vojnike u Ukrajinu; reagirao Lavrov
MOSKVA - Ruski šef diplomacije Sergej Lavrov se na presici nakon sastanka s Amerikancima u Rijadu dotaknuo pitanja NATO-a.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE