GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Barel nafte iznad 87 dolara

Barel nafte iznad 87 dolara
NAFTNO TRŽIŠTE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 26.01.2023 / 17:38
Autor: SEEbiz
LONDON - Cijene nafte porasle su iznad 87 dolara, a u fokusu je i dalje očekivani rast potražnje u Kini.

Vrijednost barela nakon podneva u Londonu bila je viša za 1,04 dolara nego na jučerašnjem zatvaranju trgovine i iznosila je 87,16 dolara. U istom je iznosu barel poskupio i na američkom tržištu, gdje se njime trgovalo po 81,19 dolara.

Potporu tržištima pružili su i podaci iz SAD-a, koji su pokazali upola slabiji rast zaliha sirove nafte u prošlom tjednu neto što se očekivalo, za samo nešto više od 500 tisuća barela.

Trgovci su zadovoljni i podatkom o rastu američkog BDP-a u četvrtom prošlogodišnjem tromjesečju, po anualiziranoj stopi od 2,9 posto, višoj no što su očekivali.

Ekonomisti procjenjuju da će svjetsko gospodarstvo ove godine porasti samo nekih dva posto, pokazuje Reutersova anketa, a rast bi mogao biti i slabiji. Njihove procjene u opreci su s optimizmom na tržištima od početka godine, primjećuje Reuters.

Organizacija zemalja-izvoznica nafte (OPEC) odvojeno je objavila da je barel košarice nafte njezinih članica u srijedu pojeftinio 30 centi, na 84,59 dolara.

Tagovi: nafta, cijene nafte, Brent nafta, WTI nafta
PROČITAJ I OVO
Filipović: HEP-u će 900 milijuna eura biti dovoljno za neometano poslovanje
STABILNOST
Filipović: HEP-u će 900 milijuna eura biti dovoljno za neometano poslovanje
ZAGREB - Ministar gospodarstva i održivog razvoja Davor Filipović rekao je u četvrtak da će 900 milijuna eura HEP-u biti dovoljno za neometano poslovanje, da se cijena plina neće mijenjati od 1. travnja, a osvrnuo se i na medijske napade na njega, ustvrdivši da postoje određene interesne skupine kojima ne odgovara što rade on i Ministarstvo.
Cijene nafte blizu 79 dolara
NAFTNO TRŽIŠTE
Cijene nafte blizu 79 dolara
LONDON - Cijene nafte zadržale su se u četvrtak na međunarodnim tržištima blizu razine od 79 dolara, poduprte snažnim padom zaliha u SAD-u i obustavom izvoza iz iračkog Kurdistana, koji su zasjenili tek blago smanjenu opskrbu iz Rusije.
Plenković: 900 milijuna eura za HEP
VLADA
Plenković: 900 milijuna eura za HEP
ZAGREB - Danas je u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici održana sjednica vlade.
Erdogan: Spremni smo pomoći u isporuci prirodnog plina Mađarskoj
PLIN
Erdogan: Spremni smo pomoći u isporuci prirodnog plina Mađarskoj
ANKARA - Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan rekao je da je Turska spremna pomoći Mađarskoj u isporuci prirodnog plina kroz Transanatolijski plinovod (TANAP).
Gazprom očekuje da će uskoro dostići maksimalnu razinu opskrbe Kinom plinom
OČEKIVANJA
Gazprom očekuje da će uskoro dostići maksimalnu razinu opskrbe Kinom plinom
MOSKVA - Gazprom povećava isporuke plina Kini i očekuje da će uskoro dostići maksimalnu planiranu razinu kroz sibirski plinovod, izjavio je danas direktor upravnog odbora tvrtke Viktor Zubkov.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE