GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Francuski Akuo Energy SAS namjerava izgraditi veliki solarni park u Sjevernoj Makedoniji

Francuski Akuo Energy SAS namjerava izgraditi veliki solarni park u Sjevernoj Makedoniji
INVESTICIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 25.11.2021 / 07:11
Autor: SEEbiz
SKOPLJE - Akuo Energy SAS, sa sjedištem u Parizu, namjerava izgraditi solarni park Stipion u Sjevernoj Makedoniji preko lokalne tvrtke Ostro Solar iz Skoplja, priopćila je vlada dodjeljujući projektu status strateškog ulaganja.

Investicija je procijenjena na 270 miliona eura, a njezin kapacitet bit će između 350 MW i 400 MW, stoji u priopćenju s posljednje sjednice Vlade.

Premijer Zoran Zaev, koji je nedavno podnio ostavku, rekao je u septembru da je Akuo među stranim investitorima koji su iskazali interes za velike energetske projekte.

Akuo Energy Central Europe partner je u projektu vjetroelektrane Bašaid od 85 MW u blizini Kikinde u Srbiji. Francuska tvrtka ima napredni projekt za vjetroelektranu Čičavica od 100 MW na Kosovu.

Ranije ove godine, Akuo je kupio pet hidroelektrana u Bugarskoj ukupne snage 15,5 MW.

Sjeverna Makedonija je do sada dodijelila status strateškog ulaganja projektima obnovljive energije wpd-a i budućem postrojenju za rasplinjavanje otpada koje razvija lokalna tvrtka Zoka Trade.

Tagovi: #Francuski Akuo Energy SAS, #solarna energija, #solarni park
PROČITAJ I OVO
HUP traži da se ukine ograničenje cijena goriva na autocestama
GORIVO
HUP traži da se ukine ograničenje cijena goriva na autocestama
ZAGREB - Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) predlaže postupnu deregulaciju cijena goriva, počevši s benzinskim postajama uz autoceste tijekom turističke sezone, a upozorava i da EU još nije razvila učinkovitu strategiju dugoročnog ugovaranja LNG-a, a očekuje se da će cijene plina na spot tržištu biti volatilne.
Cijene nafte s prvim tjednim padom u svibnju
NAFTNO TRŽIŠTE
Cijene nafte s prvim tjednim padom u svibnju
LONDON - Nafta je na putu prema prvom tjednom padu u tri tjedna, jer je OPEC+ razmatrao još jedno značajno povećanje proizvodnje koje bi moglo dodati zalihe na tržište za koje se već očekuje da će se suočiti s viškom.
MVM i MOL potpisali ugovor o trgovini naftom
NAFTA
MVM i MOL potpisali ugovor o trgovini naftom
BUDIMPEŠTA – MOL Grupa i MVM Grupa sklopile su ugovor o trgovini naftom s ciljem daljnje diverzifikacije opskrbnog energetskog portfelja regije, s posebnim naglaskom na kontinentalne zemlje poput Mađarske i Slovačke.
Rosneft preuzima najveće nalazište rijetkih minerala u Rusiji
AKVIZICIJE
Rosneft preuzima najveće nalazište rijetkih minerala u Rusiji

MOSKVA - Vodeći ruski proizvođač nafte Rosneft kupio je Tomtor, najveće nalazište rijetkih metala u toj zemlji, pokazao je registar kompanija u srijedu, nakon što je ruski predsjednik Vladimir Putin lani pozvao na ubrzavanje razvoja tog nalazišta.

Neke crpke mijenjaju cijenu goriva i do 50 puta dnevno
NEVJEROJATNO
Neke crpke mijenjaju cijenu goriva i do 50 puta dnevno
BERLIN - Njemačke benzinske postaje često mijenjaju cijenu goriva. Zapravo, prebrzo ga mijenjaju, rekao je portal za usporedbu cijena benzinpreis.de. Munjevite promjene onemogućuju informiranje potrošača, priopćio je portal.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE