GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Generalni direktor NIS-a: Još uvijek postoji šansa za dobivanje licence

Generalni direktor NIS-a: Još uvijek postoji šansa za dobivanje licence
LICENCA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 05.12.2025 / 17:37
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Generalni direktor Naftne industrije Srbije, Kiril Tjurdenjev, obratio se zaposlenicima te tvrtke i rekao da se aktivno pregovara o promjeni vlasničke strukture te tvrtke, kao i da još uvijek postoji mogućnost dobivanja licence za nastavak poslovanja od Sjedinjenih Američkih Država.

Njegovo obraćanje prenio je portal Nova.rs:

„Poštovani kolege, kao što znate, u posljednjoj OFAC licenci našoj tvrtki dan je rok za promjenu vlasničke strukture do 13. veljače 2026. Taj proces vode dioničari, tj. vlasnici Društva, a prema informacijama koje imamo, dioničari aktivno pregovaraju s nekoliko zainteresiranih strana.

U ovom trenutku, naš glavni zadatak, kao uprave, je održati stabilnost poslovanja, koliko je to moguće u postojećim okolnostima. Rad naše rafinerije, a posljedično i HIP Petrohemije, trenutno je obustavljen zbog nedostatka sirove nafte.

Tržište opskrbljujemo derivatima iz prethodno uskladištenih rezervi, dok Upstream radi u normalnom načinu rada.

Želio bih naglasiti da još uvijek postoji mogućnost dobivanja licence od OFAC-a za nesmetan rad naše tvrtke dok traju pregovori o promjeni vlasničke strukture, te smo spremni pokrenuti Rafineriju u najkraćem mogućem roku. O svim aktualnim pitanjima surađujemo s državnim vlastima Srbije i imamo njihovo mišljenje.“ podrška.

Razumijem da ste svi zabrinuti jer se nalazimo u razdoblju neizvjesnosti, ali mogu vas uvjeriti da je dobrobit zaposlenika jedan od naših ključnih prioriteta. Sve mjere i odluke koje donosimo usmjerene su prvenstveno na zaštitu zaposlenika.

Tijekom cijele godine isplaćivali smo plaće unaprijed kako bismo spriječili bilo kakve poteškoće u isplatama. U tu svrhu danas je isplaćena plaća za prosinac, kao i svi pripadajući bonusi i premije.

Hvala vam što i dalje odgovorno i predano obavljate svoj posao, jer je to najčvršći temelj naše tvrtke.

NIS isplaćuje plaće zaposlenicima prije vremena

Naftna industrija Srbije (NIS) isplatit će zaposlenicima plaću za prosinac, a očekuje se i obraćanje generalnog direktora, doznaje N1.

Sindikat Rafinerije u Pančevu, u vlasništvu NIS-a, koji je pod američkim sankcijama od 9. listopada, zatražio je da im se obrati generalni direktor NIS-a, kao i da odjel ljudskih resursa odgovori na niz pitanja u vezi sa statusom zaposlenika.

Između ostalog, tražili su da tvrtka sklopi dogovor o moratoriju, kao za vrijeme korone, s poslovnim bankama za otplatu osobnih kredita zaposlenika, koji bi imali problem ako bi bilo nemoguće isplatiti plaće.

Tagovi: #naftna industrija srbije, #ofac, #kiril tjurdenjev
PROČITAJ I OVO
Šušnjar o Janafu i NIS-u: Najoptimalnije bi bilo da nema tih sankcija
REAKCIJE
Šušnjar o Janafu i NIS-u: Najoptimalnije bi bilo da nema tih sankcija
ZAGREB - Jadranski naftovod (Janaf) započeo je u utorak ponovno s transportom nafte Naftnoj industriji Srbije (NIS), a ministar gospodarstva Ante Šušnjar kazao je tim povodom da nam je prije svega interes da srpska rafinerija radi, te da RH očekuje da se preko Janafa transportiraju što veće količine nafte i da ta kompanija tako ostvari svoju ulogu stabilizirajućeg faktora i ključnog dionika energetske sigurnosti RH i regije.
Vučić o kupcu NIS-a: MOL ili ADNOC? Možda oboje
EPILOG SE BLIŽI
Vučić o kupcu NIS-a: MOL ili ADNOC? Možda oboje
ABU DHABI - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u utorak da vjeruje da će se za dva ili tri dana definitivno znati tko će biti kupac ruskog udjela u Naftnoj industriji Srbije.
Kolika bi bila cijena naftnog eldorada u Venezueli?
NAFTA I EKOLOGIJA
Kolika bi bila cijena naftnog eldorada u Venezueli?
CARACAS - Nakon što je američka vojska otela venezuelanskog predsjednika Nicolasa Madura fokus je na ogromnim rezervama nafte njegove osiromašene zemlje. No ponovno pokretanje proizvodnje moglo bi značiti ekološku katastrofu.
Đedović Handanović: Sutra stiže prva sirova nafta za NIS
NAJAVE
Đedović Handanović: Sutra stiže prva sirova nafta za NIS
BEOGRAD - Ministrica rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da će sutra ujutro, nakon gotovo 100 dana, prva sirova nafta stići za NIS putem JANAF-a i da će biti isporučena ovog tjedna.
Vitol i Trafigura osigurali američke dozvole za prodaju venezuelanske nafte
DOZVOLE
Vitol i Trafigura osigurali američke dozvole za prodaju venezuelanske nafte
WASHINGTON - Multinacionalne trgovačke kuće Vitol i Trafigura dobile su američke preliminarne dozvole za pregovore s kupcima i za izvoz venezuelanske nafte, a prvi bareli 'crnog zlata' bit će ukrcani na Trafigurine tankere već u ovom tjednu, rekao je izvršni direktor Richard Holtum na sastanku u Bijeloj kući.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE