GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Ina isplaćuje dividendu

Ina isplaćuje dividendu
DIVIDENDA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 20.03.2020 / 15:37
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Ina će iz prošlogodišnje dobiti isplatiti 622,7 milijuna kuna za dividendu dioničarima, što je dividenda od 62,27 kuna po dionici, usuglasili su u petak Uprava i Nadzorni odbor Ine.

Ina je putem Zagrebačke burze objavila da je Nadzorni odbor na današnjoj sjednici dao suglasnost na revidirane financijske izvještaje za prošlu godinu te izvješće o stanju društva Ina grupe za 2019. te nije imao primjedbi na dostavljeno izvješće.

"Na toj sjednici Uprava i Nadzorni odbor usuglasili su prijedlog o isplati 622,7 milijuna kuna dobiti kao dividende (tj. 62,27 kuna po dionici)", navodi se u objavi.

To je, inače, upola manja dividenda nego godinu prije, jer je lani dioničarima isplaćena dividenda od 125 kuna po dionici, ili ukupno 1,25 milijardi kuna.

No, i Inina je dobit u prošloj godini bila manja nego u 2018. godini.

Naime, po podacima iz objavljenog revidiranog financijskog izvješća, matična kompanija, Ina d.d. je lani ostvarila neto dobit od 656 milijuna kuna, dok je u 2018. godini dobit iznosila 1,33 milijarde kuna.

S obzirom na najavu da će 622,7 milijuna kuna prošlogodišnje dobiti biti isplaćeno za dividendu, proizlazi da će Ina gotovo 95 posto prošlogodišnje dobiti isplatiti za dividendu.

Neslužbeni izračun pokazuje da je, uz dividendu od 62,27 kuna po dionici, MOL-u, koji drži 49,1 posto dionica Ine, iz prošlogodišnje Inine dobiti isplaćena dividenda od 305,6 milijuna kuna, a Republici Hrvatskoj, koja u Ini ima 44,8 posto vlasništva, 279,2 milijun kuna.

Privatni i institucionalni investitori, koji imaju ukupno 6,1 posto dionica Ine, ukupno bi trebali dobiti oko 37,9 milijun kuna na ime dividende.

O dividendi odlučuju dioničari na glavnoj skupštini, a za sada još nije poznato kada će biti skupština Ine. Uobičajeno je do sada skupština na kojoj se odlučivalo o dividendi bila u lipnju.

Tagovi: #kompanija Ina,  #dividenda
PROČITAJ I OVO
Sankcije NIS-u: Prijete posljedice tržištima naftnih derivata regije
POSLJEDICE
Sankcije NIS-u: Prijete posljedice tržištima naftnih derivata regije
ANALIZA - Američka vlada poduzela je u petak mjere kako bi Rusiju lišila prihoda od njezinih energetskih kompanija, stavivši pod sankcije više od 200 pojedinaca i subjekata koji djeluju u ruskom energetskom sektoru, uključujući Gazprom Neft i mnoge njegove podružnice, među kojima je i NIS Srbija.
Radnicima Ine povišica do deset posto
PLAĆE
Radnicima Ine povišica do deset posto
ZAGREB - U Ini je završen proces mirenja u okviru pregovora s reprezentativnim sindikatima te je dogovorena povišica do deset posto za osam društava Ina grupe, izvijestila je Ina u srijedu.
Radosavljević: Privatizacija NIS-a nije bila loša odluka, greška je što prodaja nije obavljena tenderom
POST FESTUM
Radosavljević: Privatizacija NIS-a nije bila loša odluka, greška je što prodaja nije obavljena tenderom
BEOGRAD - Prodaja Naftne industrije Srbije (NIS) ruskoj kompaniji Gazprom Neft 2008. godine nije bila loša odluka, jedina greška je što nije raspisan natječaj, već se kupac birao dogovorom, izjavio je danas ekonomist Goran Radosavljević.
Uskoro dovršetak radova na velikoj vjetroelektrani u njemačkom Sjevernom moru
OIE
Uskoro dovršetak radova na velikoj vjetroelektrani u njemačkom Sjevernom moru
BERLIN - Operator vjetroelektrana Ørsted uvelike je dovršio građevinske radove na svojoj novoj offshore vjetroelektrani Riffgrund 3 u njemačkom Sjevernom moru, objavila je tvrtka u utorak.
Cijene nafte prekinule pozitivan niz
NAFTNO TRŽIŠTE
Cijene nafte prekinule pozitivan niz
LONDON - Cijene sirove nafte pale su u današnjem azijskom trgovanju nakon što su u ponedjeljak porasle zbog opsežnih američkih sankcija protiv ruskog energetskog sektora.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE