GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Janaf s Croduxom sklopio nove ugovore za skladištenje derivata

Janaf s Croduxom sklopio nove ugovore za skladištenje derivata
POSLOVI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 13.11.2020 / 13:44
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Jadranski naftovod (Janaf) izvijestio je u petak da je s kompanijom Crodux Derivati Dva sklopio dva nova dugoročna ugovora o skladištenju naftnih derivata na Terminalu Omišalj i Terminalu Žitnjak.

"Jadranski naftovod je sklopio s kompanijom Crodux Derivati Dva dva nova dugoročna ugovora o skladištenju naftnih derivata - za razdoblje od 1. siječnja 2021. do 31. prosinca 2026. na Terminalu Omišalj i od 1. siječnja 2021. do 31. prosinca 2025., uz mogućnost produljenja za još dvije godine na Terminalu Žitnjak", kaže se u priopćenju u kojem se ne navodi vrijednost ugovora.

"Novosklopljeni dugoročni ugovori za skladištenje naftnih derivata sjajna su najava za poslovanje u idućim godinama te jamče stabilnost prihoda i poslovanja društva", istaknula je Uprava Janafa povodom potpisivanja ugovora.

Nedavno, 20. listopada Janaf je izvijestio da je sa švicarskom kompanijom specijaliziranom za trgovinu naftom i naftnim derivatima Litasco sklopio novi ugovor o skladištenju nafte na Terminalu Omišalj. Ugovor o skladištenju sklopljen je za razdoblje od 1. studenoga 2020. godine do 30. travnja 2021. godine.

Tako za nadolazeće razdoblje Janaf ima sklopljene ugovore za skladištenje nafte s Agencijom za ugljikovodike, Inom, Molom, Crodux Derivati Dva, Glencoreom, Petracom, Litascom i BP-om te ugovore za transport nafte s Inom i Molom, kao i za skladištenje naftnih derivata s Agencijom za ugljikovodike i Croduxom.

Tagovi: Janaf, Crodux, Terminal Žitnjak, Glencore, kompanija MOL, Terminal Omišalj, Crodux derivati dva
PROČITAJ I OVO
Kina zaobilazi sankcije i kupuje goleme količine nafte od Irana i Rusije
KRŠENJE SANKCIJA
Kina zaobilazi sankcije i kupuje goleme količine nafte od Irana i Rusije
ANALIZA - Prihodi od nafte slamka su spasa za iransko i rusko gospodarstvo, ali zapadne sankcije ugrozile su sposobnost obje zemlje da isporučuju naftu i primaju uplate. Kao odgovor, Iran i Rusija su preusmjerili isporuke nafte u Kinu - najvećeg svjetskog uvoznika sirove nafte.
Plin i struja u Njemačkoj u drugoj polovini 2023. puno skuplji nego prije rata
ENERGENTI
Plin i struja u Njemačkoj u drugoj polovini 2023. puno skuplji nego prije rata
BERLIN - Računi za plin i struju za kućanstva u Njemačkoj bili su u drugoj polovini 2023. godine znatno viši nego prije rata u Ukrajini, unatoč padu cijena u odnosu na prvu polovinu godine, pokazali su podaci ureda za statistiku.
Rusija povećava uvoz benzina iz Bjelorusije
GORIVO
Rusija povećava uvoz benzina iz Bjelorusije
MOSKVA - Rusija je u ožujku povećala uvoz benzina iz susjedne Bjelorusije kako bi se uhvatila u koštac s rizikom nestašica na domaćem tržištu zbog neplaniranih popravaka u ruskim rafinerijama nakon napada dronovima, izvijestio je Reuters pozivajući se na četiri industrijska i trgovačka izvora.
NO Ine: Dividenda 24 eura po dionici
DIVIDENDA
NO Ine: Dividenda 24 eura po dionici
ZAGREB - Nadzorni odbor Ine je na sjednici održanoj u srijedu dao suglasnost na prijedlog uprave o isplati dividenda od 24 eura po dionici iz dijela neto dobiti iz 2023. te iz zadržane dobiti iz 2022. godine, pri čemu je ukupan iznos za isplatu dividende 240 milijuna eura.
Cijene nafte iznad 86 dolara
NAFTNO TRŽIŠTE
Cijene nafte iznad 86 dolara
ZAGREB - Cijene nafte zadržale su se danas na međunarodnim tržištima na 86 dolara budući da je ulagače zatekao rast zaliha u SAD-u, a uteg su im bile i naznake da vodeći proizvođači ne planiraju dodatno smanjivati opskrbu.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE