GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Njemačka: Industrija vjetroelektrana na moru zalaže se za reformu Zakona o vjetru i moru

Njemačka: Industrija vjetroelektrana na moru zalaže se za reformu Zakona o vjetru i moru
ZAHTJEVI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 03.12.2023 / 08:45
Autor: SEEbiz / DPA
BERLIN - Njemačka industrija želi milijunske prihode od prodaje zemljišta za vjetroelektrane na moru.

Industrija želi da se u budućnosti više usmjeri u razvoj proizvodnih kapaciteta i lučkih kapaciteta kako bi se postigli ciljevi energetske tranzicije.

"Hitno nam je potrebna njemačka infrastruktura za instalacijsku luku", rekao je za dpa Stefan Thimm, generalni direktor Njemačke udruge za energiju vjetra na moru (BWO).

"Danas se sve offshore instalacije u Europi odvijaju iz Eemshavena [u Nizozemskoj] i Esbjerga [u Danskoj] - zašto ne u Cuxhavenu i Bremerhavenu [u Njemačkoj]?"

Kako se pojavljuje globalna konkurencija za resurse i proizvodne kapacitete u industriji vjetroelektrana na moru, brzo su potrebna daljnja ulaganja u infrastrukturu u Njemačkoj i Europi.

Za financiranje ovoga nije potreban novac poreznih obveznika, rekao je Thimm. Umjesto toga, udruga predlaže reformu takozvane komponente ponude u dražbi zemljišta za offshore vjetroelektrane, koja je propisana u zakonu o širenju energije vjetra u Sjevernom i Baltičkom moru.

Ovo ljeto, Njemačka savezna mrežna agencija ponudila je na dražbi četiri područja za offshore vjetroelektrane u Sjevernom moru i Baltičkom moru po prvi put najboljim ponuditeljima, generirajući prihod od ukupno 12,6 milijardi eura (13,71 milijardu dolara).

Natječajna komponenta predviđa da će 90% prikupljenog novca ići za potrebno širenje mreže, a 5% za očuvanje morske prirode i promicanje ekološki prihvatljivog ribarstva.

Industrijsko udruženje sada predlaže da se dio nadmetanja na budućim dražbama koristi za proširenje lučke infrastrukture, za pomorske spasilačke stanice i za kvalifikaciju stručnjaka za izgradnju i rad vjetroelektrana na moru. To bi zahtijevalo brzu izmjenu zakona, rekao je Thimm, po mogućnosti prije sljedeće dražbe u ljeto 2024.

Tagovi: #bhetroelektrane, #oie, #vjetar, #offshore
PROČITAJ I OVO
Tajvan odustaje od nuklearne energije
ODUSTAJANJE
Tajvan odustaje od nuklearne energije
TAIPEI - Protivljenje nuklearnoj energiji je značajno poraslo na Tajvanu posljednjih godina zbog potencijalnih sigurnosnih rizika i akutnog problema odlaganja otpada.
HUP traži da se ukine ograničenje cijena goriva na autocestama
GORIVO
HUP traži da se ukine ograničenje cijena goriva na autocestama
ZAGREB - Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) predlaže postupnu deregulaciju cijena goriva, počevši s benzinskim postajama uz autoceste tijekom turističke sezone, a upozorava i da EU još nije razvila učinkovitu strategiju dugoročnog ugovaranja LNG-a, a očekuje se da će cijene plina na spot tržištu biti volatilne.
Cijene nafte s prvim tjednim padom u svibnju
NAFTNO TRŽIŠTE
Cijene nafte s prvim tjednim padom u svibnju
LONDON - Nafta je na putu prema prvom tjednom padu u tri tjedna, jer je OPEC+ razmatrao još jedno značajno povećanje proizvodnje koje bi moglo dodati zalihe na tržište za koje se već očekuje da će se suočiti s viškom.
MVM i MOL potpisali ugovor o trgovini naftom
NAFTA
MVM i MOL potpisali ugovor o trgovini naftom
BUDIMPEŠTA – MOL Grupa i MVM Grupa sklopile su ugovor o trgovini naftom s ciljem daljnje diverzifikacije opskrbnog energetskog portfelja regije, s posebnim naglaskom na kontinentalne zemlje poput Mađarske i Slovačke.
Rosneft preuzima najveće nalazište rijetkih minerala u Rusiji
AKVIZICIJE
Rosneft preuzima najveće nalazište rijetkih minerala u Rusiji

MOSKVA - Vodeći ruski proizvođač nafte Rosneft kupio je Tomtor, najveće nalazište rijetkih metala u toj zemlji, pokazao je registar kompanija u srijedu, nakon što je ruski predsjednik Vladimir Putin lani pozvao na ubrzavanje razvoja tog nalazišta.

@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE