GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Prosvjed rumunjskih radnika na ulazu u riječku Rafineriju

Prosvjed rumunjskih radnika na ulazu u riječku Rafineriju
NEZADOVOLJSTVO
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 28.11.2022 / 14:46
Autor: SEEbiz / H
RIJEKA - Oko 50 radnika iz Rumunjske koji na modernizaciji Rafinerije nafte Rijeka rade temeljem ugovora s rumunjskom agencijom za zapošljavanje IGW Proiecte International, za rumunjsku tvrtku koja je podizvođač, u ponedjeljak su prosvjedovali zbog neisplate dvije posljednje plaće.

Podizvođač radova na riječkoj Rafineriji nafte je rumunjska tvrtka JCR Christof Services.

Iz INA-e su naveli da kao odgovoran investitor, uredno ispunjavaju financijske obaveze prema glavnom izvođaču radova.

Na mirnom prosvjedu ispred ulaza u riječku rafineriju u Urinju rumunjski radnici su upozorili na situaciju u koju ih je, kažu, dovela tvrtka Christof Industries Global iz Graza, koja ima financijskih poteškoća, tj. njena tvrtka kćer JCR Christof Services iz Rumunjske.

Radnici se ne žele vratiti u Rumunjsku dok im se ne isplate sve zaostale plaće, a ako im novac ne bude isplaćen spremni su , kažu, i na novi prosvjed.

Riječki odvjetnik Marko Hrstić, koji zastupa IGW, potvrdio je u telefonskom razgovoru Hini da su se radi financijskih poteškoća jednog od podizvođača, Christof Industries Global iz Graza, tvrtka IGW i brojni drugi podizvođači našli u teškoj financijskoj situaciji te da je IGW pred bankrotom.

IGW je temeljem ugovora ustupio JCR Christofu više od 50 kvalificiranih radnika te im je ta tvrtka, kao poslodavac, dužna isplaćivati plaću, bez obzira plaća li mu naručitelj, rekao je.

Hrstić ističe kako je JCR Christof do sada već dužan IGW-u oko 700 tisuća eura, te da JCR Christof nije isplatio naknade za radnike za kolovoz, rujan i listopad, a da je IGW isplatio radnicima dio plaća iz svojih sredstava, ali je ostao dužan još dvije plaće.

Hrstić je još rekao da je IGW prošlog tjedna obavijestio INA-u i glavnog izvoditelja radova tvrtku KT- Kinetics Techonology iz Rima o situaciji i pozvao ih na žurno rješavanje problema.

INA; Uredno ispunjavamo financijske obveze prema glavnom izvođaču

Iz INA-e su nakon prosvjeda rumunjskih radnika naveli kako INA ni na koji način nije odgovorna za rješavanje njihovih problema.


„U povodu prosvjeda radnika tvrtke IGW, podizvoditelja tvrtke Christof, koja je, pak, podizvođač glavnog izvoditelja radova na projektu, talijanskog KT-a, želimo vas obavijestiti da INA ni na koji način nije odgovorna za rješavanje njihovih problema.“

Ističu da INA, kao odgovoran investitor, uredno ispunjava financijske obaveze prema glavnom izvođaču radova te očekuje da se novonastala situacija riješi u što je moguće kraćem roku.

Tagovi: #IGW Proiecte International, #Marko Hrstić, #Christof Industries Global, #Rafinerija Rijeka, #kompanija Ina
PROČITAJ I OVO
Katarski fond drži 18,99 posto udjela u Rosneftu
OTKRIĆA
Katarski fond drži 18,99 posto udjela u Rosneftu
DOHA - Katarski stabilizacijski fond QIA uložio je u Rusiji preko 13 milijardi dolara, Rusiji, rekao je veleposlanik Šeik Ahmed bin Nasser Al-Thani u razgovoru s Katarskom izvještajnom agencijom (QNA), izdvojivši 18,99 posto udjela u Rosneftu i u sektorima bankarstva i maloprodaje.
Benzin pojeftinjuje za devet, a dizel za osam centi
CIJENE GORIVA
Benzin pojeftinjuje za devet, a dizel za osam centi
ZAGREB - Vlada je u petak na telefonskoj sjednici odredila najviše maloprodajne cijene goriva, prema kojima će od utorka 22. travnja osnovni benzin pojeftiniti za devet, a dizel za osam centi za litru.
U BiH potpisan memorandum o zapadnoj plinskoj interkonekciji s Hrvatskom
PLINOVOD
U BiH potpisan memorandum o zapadnoj plinskoj interkonekciji s Hrvatskom
SARAJEVO - Predstavnici Vlade entiteta Federacije BiH, triju županija i Brčko Distrikta potpisali su u četvrtak memorandum o realizaciji projekta "Zapadna plinska interkonekcija BiH i Republike Hrvatske", kojim bi se ta područja trebala povezati s hrvatskim plinskim sustavom.
Nafta na razinama s početka mjeseca
NAFTNO TRŽIŠTE
Nafta na razinama s početka mjeseca
LONDON - Cijene nafte danas su porasle na svjetskim tržištima.
Križevci prvi grad sa solarnom elektranom u vlasništvu građana
PODUHVAT
Križevci prvi grad sa solarnom elektranom u vlasništvu građana
KRIŽEVCI - Prva solarna elektrana u Hrvatskoj u potpunom vlasništvu građana, na krovu gradske tržnice u Križevcima, službeno je puštena u rad, a proizvodit će energiju dovoljnu za oko 50 kućanstava, izvijestio je u srijedu Grad Križevci.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE