Iako će rast biti sporiji, očekuje se da će američko gospodarstvo doživjeti razdoblje stabilnosti, poduprto snažnom potrošnjom i otpornim tržištem rada, što ukazuje na otpornost gospodarstva usred globalnih neizvjesnosti. Osim toga, političke odluke nove administracije mogle bi imati značajan utjecaj na ekonomske rezultate. Među pozitivnim očekivanjima su deregulacija američkog gospodarstva i fiskalni poticaji poput nižih poreza i subvencija koji bi mogli potaknuti gospodarski rast. Međutim, očekivani pregovori o trgovinskim carinama mogli bi donijeti dodatnu volatilnost i utjecati na volatilnost tržišta.
Sve navedeno moglo bi dovesti do povećanja proračunskog deficita SAD-a i duljeg razdoblja veće inflacije od očekivanog. Zbog toga su prinosi na američke obveznice značajno porasli, kako prije izbora, tako i nakon Trumpovog izbora. Prinos na 10-godišnju obveznicu porastao je s 3,6 posto u rujnu na oko 4,7 posto danas, dok se prinos na 20-godišnju obveznicu približio pet posto.
Povećanju prinosa američkih obveznica doprinose i drugi rizici koji zahtijevaju svoju premiju. Jedan od takvih rizika trenutno je rizik koji proizlazi iz američkog tržišta poslovnih ili komercijalnih nekretnina. One su iznimno osjetljive na promjene kamatnih stopa. Naime, niske kamatne stope čine financiranje poslovnih nekretnina atraktivnijim, što može dovesti do povećane potražnje i poskupljenja. Međutim, kada kamatne stope počnu naglo rasti, povećava se i trošak zaduživanja, što može uzrokovati financijske probleme poduzećima.
Ako te tvrtke koje su držale takve hipoteke više ne mogu servisirati svoje dugove, pogotovo ako nemaju dovoljno uredno iznajmljenih nekretnina, to može dovesti do prisilne prodaje nekretnina po sniženim cijenama, što se negativno odražava na bilance banaka. Kad bi bilo dovoljno takvih slučajeva, doista bi moglo doći i do širih negativnih učinaka na burze, a potencijalno čak i do sistemskog šoka.
Unatoč potrebi praćenja gore navedenih rizika, analitičari očekuju nastavak umjerenog gospodarskog rasta u SAD-u ove godine. Tvrtke posluju profitabilno, zaposlenost je i dalje visoka, što dodatno jača potražnju. Inflacija se stabilizirala, a predviđaju se i daljnja smanjenja kamata. Svi ti čimbenici zajedno podržavaju očekivanja rasta tržišta u 2025.
U 2025. tehnološki će sektor u SAD-u vjerojatno ostati snažan, prvenstveno zbog stalnih inovacija i povećane potražnje za digitalnim rješenjima, dok se očekuje da će zelena energetska rješenja nastaviti rasti zbog globalnih napora za smanjenje ugljičnog otiska i povećanje energetske učinkovitosti. Također možemo očekivati da će zdravstveni sektor doživjeti rast potaknut tehnološkim inovacijama i demografskim trendovima koji naglašavaju starenje stanovništva.
Za srednje i manje tvrtke u SAD-u, smanjenje kamatnih stopa koje poboljšava pristup financiranju i deregulacija koja bi mogla smanjiti administrativne i druge troškove mogla bi biti osobito korisna.