GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Grožnjan i ovoga ljeta nezaobilazna destinacija renomiranih umjetnika

Grožnjan i ovoga ljeta nezaobilazna destinacija renomiranih umjetnika
UMJETNIČKA MEKA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 16.06.2021 / 07:59
Autor: SEEbiz
GROŽNJAN - Međunarodni kulturni centar Hrvatske glazbene mladeži u Grožnjanu, svjetsko mjesto susreta renomiranih umjetnika i mladih talenata iz područja glazbene, dramske, plesne i likovne umjetnosti i ove će godine, još jednom, potvrditi svoj status umjetničke meke.

Naime, od lipnja do rujna, svakog ljeta, bez prestanka i tako više od pola stoljeća, pitoreskni istarski gradić postaje nezaobilazna destinacija renomiranih umjetnika koji nesebično prenose svoja znanja na mlađe naraštaje. Međunarodni kulturni centar Hrvatske glazbene mladeži, proglašen je Svjetskim mjestom susreta glazbenih mladeži jer predstavlja kulturni laboratorij za mlade koji aktivno potiče intelektualno i umjetničko obogaćivanje.

Ljetna jazz škola Hrvatske glazbene mladeži, nadaleko poznati festival Jazz is Back! BP, škole, seminari i radionice za violončelo, violinu, harfu, harmoniku, klavir, flautu,..ples, Međunarodna škola arhitekture samo je dio programa koji će ovog ljeta uveseliti mlade talentirane umjetnike željne novih znanja. Katarina Krpan, Renata Penezić, Ljubiša Jovanović, Armin Sešek, Salih Sadiković, Egon Mihaljević, Pavao Mašić, Manana Kandelaky, Alex Sipiagin, Nick Collins (bubnjar i sin Phil Collinsa), Luis Diego Bonilla, Famoudou Don Moye, Josipa Lisac, Elvis Stanić, Darko Rundek, Zoran Predin samo su neka od pedagoških i glazbenih imena, svjetske reputacije koja će ovo ljeto posjetiti Grožnjan.

Hrvatska glazbena mladež naša je najznačajnija institucija posvećena glazbi i umjetnosti koja svojim projektima sustavno promiče kulturne vrijednosti, umrežavajući utjecajne institucije i svjetski poznate umjetnike s mladom publikom. Ujedno je i dio Jeunesses Musicales International, najveće međunarodne, neprofitne organizacije glazbenih mladeži.

„I prošle godine održali smo kontinuitet grožnjanskog, umjetničkog ljeta, s nešto manjim brojem sudionika, uz strogo poštivanje svih epidemioloških mjera, a dio programa realizirali smo online. Ujedno, Svjetski jazz orkestar bio je jedini međunarodni orkestar u Europi koji se okupio i održao svoju mini turneju. No, 2021. donosi nam novi vjetar u leđa i poseban stvaralački polet koji se već sada osjeti među poznatim umjetnicima i mladim talentima jer s nestrpljenjem očekuju ljetni susret i predstojeće radionice te seminare.“ – istaknula je Dubravka Dujmović Kušan, tajnica Hrvatske glazbene mladeži.

Već 19. lipnja započinje Operni studio, glazbena radionica opernog pjevanja u suradnji s Umjetničkom akademijom u Osijeku koja ima cilj intenzivno usvajanje znanja i vještina vokalne umjetnosti kod mladih pjevača. Voditelj programa je izv. prof. dr. sc. Berislav Jerković (bariton), profesor na Umjetničkoj akademiji u Osijeku.

23. lipnja do 2. srpnja rezervirano je za radionicu Plesnog kazališta za djecu i mladež gdje će sudionici usvajati raznovrsne plesne tehnike, balet, graham, jazz, suvremeni, hip hop, improvizacije… Zasigurno će pod mentorskom palicom Dese Virant, Marije Matković, Branka Bakovića i Zvonimira Kvesića ova plesna radionica za 40 mladih plesača postati neiscrpni izvor inspiracije za daljnje usavršavanje.

Ove godine održati će se i niz novih majstorskih seminara i radionica poput Glazbene radionice za pop i evergreen pod mentorstvom Voljena Grbca i Vivien Galleta te Cantus junior, radionica suvremene glazbe pod vodstvom profesora Berislava Šipuša, radionica rane glazbe Musica Antica s međunarodnim timom predavača, seminar tradicijske hrvatske glazbe. Posebna suradnja ostvarena je s Akademijom likovnih umjetnosti koja će u Grožnjanu organizirati tri seminara. Zahvaljujući suradnji s Glazbenom školom iz Varaždina Ljetna pijanistička škola biti će opremljenija, a za instrumente i dobar zvuk Ljetne jazz škole brine se dugi niz godina Euro-Unit iz Čakovca.
Program, uz brojne podupiratelje, podržavaju Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Općina Grožnjan. Detaljne informacije o edukacijama za mlade i koncertima potražite na www.hgm.hr mrežnim stranicama.

Tagovi: #Grožnjan, # Armin Sešek, #Salih Sadiković, #Egon Mihaljević, #Pavao Mašić, #Manana Kandelaky, #Alex Sipiagin, #Nick Collins, #Luis Diego Bonilla, #Famoudou Don Moye, #Josipa Lisac, #Elvis Stanić, #Darko Rundek, #Zoran Predin
PROČITAJ I OVO
Francuski izdavači i autori tuže Metu zbog umjetne inteligencije
TUŽBA
Francuski izdavači i autori tuže Metu zbog umjetne inteligencije
PARIZ – Francuske udruge izdavača i autora objavile su u srijedu da su podnijele tužbu protiv američkog tehnološkog diva Mete, tvrdeći da je neovlašteno koristio sadržaj zaštićen autorskim pravima za obuku sustava umjetne inteligencije.
Otkriven uzrok smrti Genea Hackmana i njegove supruge Betsy
UZROK
Otkriven uzrok smrti Genea Hackmana i njegove supruge Betsy
SANTA FE - Nakon više od tjedan dana nagađanja i iščekivanja, napokon su objavljeni službeni uzroci smrti legendarnog glumca Genea Hackmana i njegove supruge Betsy Arakawa, koji su pronađeni mrtvi u svom domu u Santa Feu.
Nebojša Slijepčević: Uspjeh filmova nije samo u nagradama
OCJENE
Nebojša Slijepčević: Uspjeh filmova nije samo u nagradama

ZAGREB - Nebojša Slijepčević, hrvatski režiser čiji je film "Čovjek koji nije mogao šutjeti" bio nominiran za Oscara rekao je u srijedu na dočeku u Zračnoj luci Zagreb, po povratku s dodjele u Los Angelesu, da uspjeh filmova nije samo u nagradama te da "nijedan autor na svijetu ne bi bio razočaran".

Nebojša Slijepčević ostao bez Oscara; trijumf Anore
FILMSKE NAGRADE
Nebojša Slijepčević ostao bez Oscara; trijumf Anore
LOS ANGELES - Meg Ryan i Billy Crystal dodijelili su Oscara u najvažnijoj kategoriji, za film godine, a nagrada je otišla - Anori. S pet Oscara osvojenih večeras, Sean Baker i njegova Anora trijumfirali su na 97. dodjeli.
Čovjek koji nije mogao šutjeti osvojio nagradu César
FILMSKE NAGRADE
Čovjek koji nije mogao šutjeti osvojio nagradu César
ZAGREB - Kratkometražni igrani film Nebojše Slijepčevića, koji je realiziran u produkciji hrvatske kuće Antitalent, u koprodukciji s Bugarskom (Contrast Films), Francuskom (Les Films Norfolk) i Slovenijom (Studio Virc), osvojio je nagradu César za najbolji kratkometražni igrani film koju dodjeljuje francuska Akademija filmske umjetnosti i tehnike.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE