GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Wienerberger Brick Award održat će se u lipnju u Beču

Wienerberger Brick Award održat će se u lipnju u Beču
NAJAVE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 26.02.2024 / 16:00
Autor: SEEbiz
BEČ - Wienerberger, vodeći svjetski dobavljač građevinskog materijala i infrastrukturnih rješenja, najavljuje nadolazeće 11. izdanje međunarodne nagrade Brick kojom se daje priznanje vrhunskim arhitektonskim projektima.

Već gotovo dva desetljeća, Wienerberger prevodi u pronalaženju i nagrađivanju izvanrednih dostignuća u svijetu arhitekture, stavljajući opeku u prvi plan.

Ovogodišnja dodjela održat će se 6. lipnja 2024. godine u Beču kada će se na svečanoj ceremoniji dodijeliti nagrade projektima koji ostavljaju snažan i trajan dojam u arhitekturi. Ovogodišnji članovi žirija su renomirani arhitekti iz cijelog svijeta; Christelle Avenier iz Francuske, Christine Conix iz Belgije, Wojciech Malecki iz Poljske, Boonserm Premthada s Tajlanda i Ingrid van der Heijden iz Nizozemske.

Ove godine međunarodni žiri imat će težak zadatak kako bi odabrao pobjednike unutar pet kategorija te jednog dobitnika glavne nagrade. Osim što iz godine u godinu raste broj prijava za nagradu Brick, također se svakim izdanjem prijavljuje sve više nevjerojatnih projekata izgrađenih diljem svijeta. Ove godine ponovo je nadmašen rekord po broju prijava te je zaprimljeno ukupno 743 projekata iz 54 zemlje diljem svijeta, a ono što nas ove godine posebno veseli je i hrvatski projekt – Vinarija Tomac - koja je ušla u uži izbor 50 najboljih projekata i natječe se za osvajanje nagrade.

Cilj nagrade Brick Award je pozicionirati opeku u središte pozornosti te potaknuti izgradnju održivih i energetski učinkovitih objekata koji će zadovoljiti potrebe suvremenog stanovanja i stvoriti temelje za budućnost gradnje.

„Više nego ikad prije, arhitektura se suočava s izazovom ostvarivanja pristupačnog stanovanja, istovremeno čuvajući prirodne resurse našeg planeta. Učinkovita gradnja i upotreba lokalnih materijala više nisu samo trenutni modni trend, već su doslovno temelj za održivu kvalitetu života. I zato je izuzetno bitno posvetiti se ovim inspirativnim primjerima najbolje prakse." – izjavio je Heimo Scheuch, CEO Wienerberger AG
U sklopu Brick Award 24, dan nakon dodjele nagrada, 7. lipnja 2024. godine održat će se i Međunarodni simpozij koji će okupiti više od 200 profesionalaca u predavaonici Muzeja primijenjene umjetnosti (MAK) u Beču. Na simpoziju će biti održan panel na temu Unapređenje arhitekture kroz skalabilne inovacije, a panelisti su Jennifer Beningfield iz Ujedinjenog Kraljevstva, Boonserm Premthada s Tajlanda, Gabriela Carrillo iz Meksika i Jens Linnet iz Danske.

Tagovi: #Wienerberger Brick Award,  # Wienerberger,  #vinarija Tomac,  #Tomac,  #arhitektura
PROČITAJ I OVO
Lani izdane 11.823 građevinske dozvole, 2,2 posto više nego 2023.
GRAĐEVINA
Lani izdane 11.823 građevinske dozvole, 2,2 posto više nego 2023.
ZAGREB - Prošle godine u Hrvatskoj su izdane 11.823 građevinske dozvole što je 2,2 posto više nego godinu ranije, dok je samo u prosincu 2024. izdano 958 građevinskih dozvola, što je pad od 2,9 posto u odnosu na prosinac 2023., podaci su Državnog zavoda za statistiku objavljeni u petak.
Stanogradnja u Europi na najnižoj razini od 2015.
POTONUĆE
Stanogradnja u Europi na najnižoj razini od 2015.
ZAGREB - U Europi se trenutačno gradi 1,5 milijuna stambenih jedinica, što je 5,5 posto manje nego 2024. i najmanje od 2015.
Promet nekretninama pada, cijene baš i ne
TRŽIŠTE NEKRETNINA
Promet nekretninama pada, cijene baš i ne
ZAGREB - Stranci su lani u Hrvatskoj kupili više od 11.500 stanova i kuća, što je ukupno 37,5 posto svih prodanih stambenih nekretnina. Najzanimljiviji smo Slovencima, Nijemcima i Austrijancima. Ipak, na hrvatskom tržištu drugu godinu zaredom bilježi se pad prodaje nekretnina za 2,9 posto.
Poljoprivredno zemljište u Hrvatskoj u 2023. bilo najjeftinije u Europskoj uniji
ZEMLJIŠTE
Poljoprivredno zemljište u Hrvatskoj u 2023. bilo najjeftinije u Europskoj uniji
ZAGREB - Poljoprivredno zemljište u Hrvatskoj bilo je i u 2023. godini najjeftinije u Europskoj uniji, unatoč dvoznamenkastom skoku cijena, pokazali su podaci europskog statističkog ureda.
Kriza je postala normalno stanje njemačke stanogradnje
LOŠE RAZDOBLJE
Kriza je postala normalno stanje njemačke stanogradnje
BERLIN - Njemačka stanogradnja već je tri godine u krizi, no oporavka nema ni na vidiku. Stanova u zemlji nema dovoljno, ali građevinske tvrtke dobivaju sve manje narudžbi.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE