BUNDESLIGA
HOFFENHEIM - U okviru 30. kola Bundeslige, sastali su se Hoffenheim i Borussia Monchengladbach.
U Leverkusenu žele nazvati ulici po Xabiju Alonsu
HEROJ SEZONE
BERLIN - Der Spiegel navodi kako postoji šansa da u bliskoj budućnosti španjolski nogometni strateg Xabi Alonso, sadašnji trener Bayera, dobije svoju ulicu u Leverkusenu.
Leverkusen novi prvak Njemačke
BUNDESLIGA
LEVERKUSEN - Momčad pod vodstvom Španjolca Xabija Alonsa je na potpuno ispunjenoj BayAreni povela u 25. minuti, kad je Nigerijac Victor Boniface realizirao kazneni udarac.
Sjajan gol Danija Olma
BUNDESLIGA
LEIPZIG - RB Leipzig i dalje drži važno četvrto mjesto u Bundesligi, posljednje koje izravno osigurava plasman u Ligu prvaka. U velikoj mjeri bivši dinamovac Dani Olmo nosi taj klub i vodi ga prema najvećem europskom natjecanju.
Bjelica u Berlinu radi dobar posao
BUNDESLIGA
BERLIN - Nenad Bjelica je, čini se, spasio Union Berlin od ispadanja iz Bundeslige. Kada je krajem studenog preuzeo prošlosezonsku senzaciju, klub je bio na predzadnjem mjestu.
Olmo na pragu senzacionalnog transfera
LONDON - Dani Olmo mogao bi u ljetnom prijelaznom roku promijeniti sredinu.
Leverkusen sve bliže naslovu prvaka Njemačke
BUNDESLIGA
LEVERKUSEN - Nogometaši Bayera svladali su u 26. kolu Bundeslige u gostima Freiburg s 3-2 i opet na vrhu imaju deset bodova više od drugoplasiranoga Bayerna osam kola prije kraja.
Golčina Olma u pobijedi Leipziga
BUNDESLIGA
BERLIN - Domaćini su u pet utakmica subotnjeg programa 24. kola njemačke Bundeslige osvojili samo jedan bod.
Borussia Dortmund otvorila ured u New Yorku
ŠIRENJE
NEW YORK - Bundesligaški klub Borussia Dortmund otvorio je treći prekomorski ured u New Yorku kako bi pojačao svoje marketinške aktivnosti na američkom kontinentu.
Njemačka nogometna liga odustaje od prodaje dijela medijskih prava
ODLUKE
BERLIN - Neće biti ništa od nakane Njemačke nogometne lige prodati dio medijskih prava privatnom investitoru. Nakon upornih prosvjeda navijača je objavljeno kako se pregovori o privatizaciji prekidaju.
Njemačka druga liga prvi put gledanija od Bundeslige
GLEDANOST
DORTMUND - Prvi put utakmice drugog razreda njemačkog nogometa (2.Bundesliga) privukle su više gledatelja na stadione nego utakmice elitnog razreda njemačkog nogometa (Bundesliga).
Bjeličin Union pobijedio na gostovanju
BUNDESLIGA
BERLIN - Nogometaši Bayera iz Leverkusena nastavili su s odličnim igrama ove sezone u Bundesligi, a na gostovanju su u 22. kolu svladali Heidenheim 2:1.
Njemački navijači odbili pregovore o ulasku investitora u nogometni savez
ODBIJENICA
BERLIN - Navijači nogometnog kluba koji tjednima prosvjeduju protiv ulaska investitora u Njemački nogometni savez (DFB) odbili su poziv saveza na razgovore.
Porsche investira u VfB Stuttgart
NOGOMET I BIZNIS
STUTTGART - Porsche AG objavio je kako postaje investitor u nogometnog bundesligaša i jednog od najuspješnijih klubova u povijesti njemačkog nogometa, VfB Stuttgart.
Lovro Majer spasio Wolfsburg
BUNDESLIGA
WOLFSBURG - Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Lovro Majer bio je dvostruki strijelac za Wolfsburg u 2-2 (0-1) domaćem remiju s Hoffenheimom u susretu 20. kola njemačkog prvenstva
Bjelica na udaru kritike njemačkih medija
KRITIKE
BERLIN - Nenad bjelica ukrao je šou igračima zaostale bundesligaške utakmice Bayern - Union Berlin (1:0) divljanjem u 74. minuti.
Šokantan poraz Bayerna kod kuće, Leverkusen ostao na plus 7
BUNDESLIGA
MUNCJEN - Bayern je u susretu 18. kola Bundeslige iznenađujuće izgubio kod kuće od Werdera 1:0 golom Mitchella Wiesera u 59. minuti. Prvi put nakon pet godina Bayern nije na Allianz Areni zabio gol u prvenstvu, a Werderu je ovo prva pobjeda nad Bayernom od 2008. godine.
Kraj Eura za Martinovića, upada Stepančić?
OZLJEDA
ZAGREB - hRVATSKA je u drugom kolu Europskog rukometnog prvenstva doživjela dva šoka - prokockala je tri gola prednosti protiv Austrije (28:28) i ozlijedio se Ivan Martinović.
Bayer do pobjede duboko u nadoknadi; Majer asistent u remiju
BUNDESLIGA
BERLIN - Vodeća momčad Bundeslige Bayer došao je do pobjede u 17. kolu na gostovanju kod Augsburga pogotkom u 95. minuti.
Majer spasio Niku Kobača
BUNDESLIGA
BERLIN - Wolfsburg je u posljednje vrijeme u goroj formi te su sve glasnije priče o smjeni bivšeg izbornika Vatrenih Nike Kovača. Stoga je utakmica 15. kola protiv Darmstadta označena kao ključna.
Njemački klubovi odobrili su planove lige za uvođenje vanjskih investitora
ZELENO SVJETLO
BERLIN - Predstavnici 36 prvoligaških i drugoligaških klubova u Njemačkoj odobrili su planove Njemačke nogometne lige (DFL) da se Bundesligi i drugoj ligi omogući dobrodošlica vanjskim ulagačima, navodi dpa.
Kramarić zabio za Hoffenheim, prvi nakon dva mjeseca
BUNDESLIGA
ZAGREB - Hoffenheim nakon prvih 45 minuta vodi protiv Bochuma u 14. kolu Bundeslige. Domaćini su poveli autogolom Mašovića, a 10 minuta kasnije lijep gol zabio je i hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić. Prvi je to gol za Kramarića
Bayer uspio izvući bod protiv Borussije Dortmund!
BUNDESLIGA
LEVERKUSEN - U derbi susretu 13. kola Bundeslige nije bilo pobjednika, nogometaši Bayera i dortmundske Borussije odigrali su u Leverkusenu 1-1.
Zbog snijega otkazana utakmica Bayerna i Union Berlina
SNIJEG
MUNCHEN - Utakmica Bayerna i Union Berlina, koja se u sklopu 13. bundesligaškog kola trebala igrati u Münchenu, otkazana je zbog snijega koji je izazvao kaos u cijeloj Bavarskoj, a posebice u gradu u kojem su otkazani mnogi letovi i u kojem vlada prometni kolaps. Utakmica je trebala započeti u 15:30.