Rubio zbog ozljede propušta ostatak sezone
OZLJEDA
NEW YORK - Cleveland Cavaliersi objavili su da je branič Ricky Rubio ozlijedio prednji križni ligament lijevog koljena te da će propustiti ostatak ove NBA sezone.
Španjolski košarkaši bez poteškoća protiv Japanaca
TOKIO - Košarkaši Španjolske svladali su domaću reprezentaciju s 88-77 (18-14, 30-14, 21-28, 19-21) u utakmici 1. kola skupine C olimpijskog turnira u Tokiju.
Minnesota šokirala Utah, Bogdanović podbacio
NEW YORK - Minnesota Timberwolvesi, omjerom 18-44 jedna od najgorih momčadi NBA lige, pobijedili su u noći na utorak Utah Jazz, omjerom 44-17 najbolju momčad lige. Završilo je 105:104.
Solidna utakmica Šarića, Nurkić i Dončić briljirali
ORLANDO - Hrvatski košarkaš Dario Šarić pružio je dobru partiju za Phoenix, koji je svladao Dallas sa 117-115. Šarić je za 22 minute na terenu upisao 13 koševa (šut 5-8), od čega sedam u zadnjoj četvrtini, a tome je dodao i 8 skokova.
Bucksi izgubili od Sunsa, Booker i Rubio briljirali
NEW YORK - Milwaukee Bucksi poraženi su 140:131 od Phoenix Sunsa u utakmici koju su igrali bez svog najboljeg košarkaša Giannisa Antetokounmpoa.
Šarić bolji od Bogdanovića u hrvatskom NBA derbiju
SALT LAKE CITY - U NBA ligi sinoć smo vidjeli dvoboj dvojice najboljih hrvatskih košarkaša Darija Šarića i Bojana Bogdanovića, a slavili su Šarićevi Phoenix Sunsi koji su u gostima iznenadili Utah Jazz 131:111.
Ricky Rubio najbolji igrač SP-a
PEKING -  Najkorisniji igrač SP-a je Ricky Rubio, a osim njega tu je i Marc Gasol.
Španjolska je prvak svijeta u košarci
SP U KOŠARCI
PEKING - Španjolska je prvak svijeta u košarci. U finalu je fantastična Furija pomela blijedu Argentinu s 95:75 i drugi put u povijesti uzela naslov prvaka svijeta. Prvo zlato Španjolci su osvojili u Japanu prije 13 godina kad su bili bolji of Grčke.
Španjolska uvjerljivo pobijedila Srbiju
PEKING - Srbija je u posljednjem susretu druge faze Svjetskog prvenstva u Kini poražena od Španjolske 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) i sada je čeka teži put do medalje. Protivnik u četvrtfinalu bit će joj Argentina.
Nevjerojatni Harden: 60 poena, 11 asistencija, 10 skokova
ČUDO OD IGRAČA
HOUSTON - Orlando Magic je sinoć doživio poraz u Houstonu od domaćih Rocketsa, a Mario Hezonja je sinoć odigrao odličnu utakmicu, no ostao je u sjeni sjajnog Jamesa Hardena koji je zabio nevjerojatnih 60 koševa.
Šarić predvodio Sixerse do pobjede u Denveru, veliki povratak Curryja
DENVER - Šarić je za 35 minuta provedenih na parketu postigao 20 koševa (šut za dva 3-8, trica 3-7), a usto je i sakupio devet skokova te šest asistencija i jednu blokadu.
Briljantni Slovenci razbili Španjolsku
EUROBASKET
ISTANBUL - Košarkaši Slovenije u petak su u istanbulskoj Sinan Erdem Areni na senzacionalan način svladali Španjolsku sa 92-72 (25-19, 24-26, 24-12, 19-15) i postali prvim finalistima ovogodišnjeg EuroBasketa.
Westbrook osigurao triple-double prosjek
PHOENIX - Westbrook ponovio ono što je dosada uspjelo samo velikom Oscaru Robertsonu koji je u sezoni 1961/62. prosječno postizao 30.8 koševa, 12.5 skokova i 11.4 asistencija.
James postao sedmi najbolji strijelac u povijesti NBA
MINNEAPOLIS - Los Angeles Lakersi Ivice Zubca sinoć su izgubili sa 104-119 od Minnesota Timberwolvesa, a hrvatski je košarkaš teren morao napustiti nakon samo dvije minute igre zbog ozljede.
Bogdanovićeva 23 poena, Westbrook upisao svoj devetnaesti triple-double
TORONTO - Brooklyn je upisao deveti poraz zaredom nakon što ih je sinoć Toronto na svom terenu pobijedio sa 132-113, a Bojan Bogdanović bio je najučinkovitiji u redovima poraženih sa 23 koša, četiri skoka i dvije asistencije.
Westbrook vodio Thunder do pobjede protiv Bullsa
NEW YORK - Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, a pobjedu su upisali New  Orleans Pelicansi, Oklahoma City Thunder i Minnesota Timberwolves.
Warriorsi se namučili protiv Wolvesa
BOSTON - Iznenađenje večeri dogodilo se u Charlotteu gdje su domaći Hornetsi svladali San Antonio Spurse sa 91-88.
Warriorsi slavili 50. put ove sezone
ATLANTA - Golden State Warriorsi su sinoć stigli do svoje 50. pobjede u sezoni u samo 55 utakmica i nastavljaju prema rekordu kojeg drže Chicago Bullsi Michaela Jordana i Scottieja Pippena iz sezone 1995./1996.
Knicksi prekinuli niz od sedam poraza
MINNEAPOLIS - New York Knicksi su pobjedom nad Minnesota Timberwolves od 103-95 prekinuli niz do sedam poraza, a do slavlja ih je odveo Carmelo Anthony koji je zabio 30 koševa i ugrabio 11 skokova.
Triple-double Westbrooka protiv Miamija
NEW YORK - Za 33 minute na parketu razigravač Oklahome je postigao 13 poena uz 15 asistencija i 10 skokova.
Solidna predstava Bogdanovića u porazu Brooklyna
NEW YORK - U "hrvatskom" okršaju u NBA Minnesota Timberwolvesi Damjana Rudeža bili su bolji od Brooklyn Netsa Bojana Bogdanovića sa 100-85, dok je Orlando Mario Hezonje izgubio od Atlanta Hawksa sa 100-103.
Osam poena i Hezonje i Bogdanovića
NEW YORK - Mario Hezonja je sinoć u pobjedi Orlanda nad Charlotte Hornetsima zabio osam koševa, Bojan Bogdanović je odigrao gotovo 40 minuta u porazu Brooklyna od Miami Heata i zabio također osam koševa.
LeBron i Love sredili Celticse
MINNEAPOLIS - Denver Nuggetsi su sinoć sa 112-100 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a Damjan Rudež je u 10:36 minuta koliko je bio na terenu ostao bez učinka.
Mršava minutaža Hezonje i Bogdanovića
NEW YORK - Bojan Bogdanović postigao je samo dva poena u 111-116 porazu Brooklyn Netsa na gostovanju kod Charlotte Hornetsa, dok je Mario Hezonja ubacio također samo dva poena u 104-101 domaćoj pobjedi Orlando Magica protiv Minnesota Timberwolvesa za koje Damjan Rudež nije niti ulazio u igru.