Rezultat pretrage za pojam: Wembley
Jim Ratcliffe želi da United dobije novi stadion
AMBICIJE
MANCHESTER - Suvlasnik Manchester Uniteda Jim Ratcliffe otkrio je da želi da se izgradi stadion od 100.000 sjedećih mjesta.
Ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka: Real na City, PSG na Barcelonu
NYON - U petak je održan ždrijeb četvrtfinala i polufinala ovosezonske nogometne Lige prvaka, a spektakularni četvrtfinalni par čine madridski Real i aktualni pobjednik Manchester City.
Knopflerove gitare prodane za deset milijuna eura
DRAŽBA
LONDON - Gitare i pojačala Marka Knopflera, frontmena grupe Dire Straits, prodane su na aukciji u Londonu za gotovo 9 milijuna funti (10,5 milijuna eura), daleko više od očekivanog.
Italija mogući protivnik Hrvatske u baražu za Euro
OPCIJE
ZAGREB - Pobijedi li Hrvatske protiv Walesa i Turske te sjajne partije Harryja Kanea i Judea Bellinghama protiv Italije na Wembleyju, usmjeravaju majstoricu za plasman na Euro prema spektaklu. Prvak Europe protiv trećeg na svijetu za odlazak na EP.
Manchester City osvojio FA kup i duplu krunu
SEZONA IZ SNOVA
LONDON - Nogometaši Manchester Cityja osvojili su duplu krunu nakon što su u finalu FA Cupa na Wembleyju protiv Manchester Uniteda slavili 2:1 i tako došli do sedmog trofeja u historiji ovog takmičenja.
City na krilima Mahreza do finala FA kupa
UVJERLJIVO
LONDON - Nogometaši Manchester Cityja izborili su plasman u finale FA kupa nakon što su u prvom polufinalnom susretu na stadionu Wembley pobijedili drugoligaša Sheffield United sa 3-0.
Englezi svladali Ukrajinu, Slovenija upisala i drugu pobjedu zaredom
KVALIFIKACIJE ZA EP
LONDON - Engleski nogometaši svladali su u dvoboju C skupine kvalifikacija EURA na Wembleyu selekciju Ukrajine s 2-0.
Ipak ništa od sudara Manchester Cityja i Uniteda u polufinalu FA kupa
ŽDRIJEB
LONDON - Prije kraja svih četvrtfinalnih utakmica engleskog FA kupa održan je ždrijeb polufinala koje je na rasporedu 22. i 23. travnja.
Manchester United osvojio trofej nakon šest godina
NAPOKON
ZAGREB - Manchester United pobijedio je Newcastle 2:0 u finalu Liga kupa na Wembleyju.
Preminuo Gianluca Vialli
IN MEMORIAM
RIM - Legendarni talijanski nogometaš Gianluca Vialli preminuo je u 59. godini od posljedica raka gušterače, objavili su brojni talijanski mediji. Bio je nogometaš Sampdorije, Juventusa i londonskog Chelseaja.
Pele čestitao Messiju, Mbappeu i Maroku
ĆESTITKE
BRAZILIJA - Najveći brazilski nogometaš svih vremena, 82-godišnji Pele, čestitao je Argentincima i njihovom kapetanu Lionelu Messiju na osvojenom naslovu, ali u svojoj objavi na Instagramu nije zaboravio ni Kyliana Mbappea te reprezentaciju Maroka.
Hrvatska i Maroko pišu povijest
ZA BRONCU
ZAGREB - Nakon što je otvorila Svjetsko prvenstvo u Katru utakmicom protiv Maroka, hrvatska nogometna reprezentacija će i zatvoriti World Cup protiv istog suparnika.
Preminuo legendarni njemački nogometaš Uwe Seeler
IN MEMORIAM
ZAGREB - Uwe Seeler, legendarni nogometaš HSV-a i njemačke nogometne reprezentacije, preminu je u četvrtak u dobi od 85 godina, objavili su njemački mediji.
Katastrofa Engleske, Southgate razočaran
LIGA NACIJA
LONDON - „Pokušao sam balansirati sa sastavom kroz ove lipanjske utakmice, ali očito nisam uspio“, rekao je izbornik engleskih nogometaša Gareth Southgate nakon 0-4 poraza na Wembleyju od Mađarske.
Nottingham Forest nakon 23 godine izborio Premiership
POVRATAK
LONDON - Nakon 23 godine čekanja nogometaši Nottingham Foresta izborili su povratak u elitni razred engleskog nogometa, nakon što su u finalu play-offa pred 80.000 gledatelja na Wembleyju pobijedili Huddersfield sa 1-0.
Liverpoolu FA Kup
NAKON JEDANAESTERACA
LONDON - Igrači Liverpoola pobjednici su ovosezonskog izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa koji je obilježio 150 godina od osnutka, oni su u finalu na Wembleyu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Chelsea sa 6-5.
Chiellini napušta Juventus na kraju sezone
RIM - Kapetan talijanskog nogometnog velikana Juventusa, 37-godišnji Giorgio Chiellini objavio je nakon 2-4 poraza od Intera u finalu Kupa kako će po završetku ove sezone napustiti torinski klub član kojega je još od 2004. godine.
Fury potvrdio da napušta boksački ring
BOKS
LONDON - Britanski teškaš Tyson Fury potvrdio je odlazak u boksačku mirovinu nakon što je, na prepunom Wembleyju, pobijedio sunarodnjaka Dilliana Whytea.
FA Cup: Chelsea u finalu, ozljeda Kovačića
USPJESI
LONDON - Nogometaši Chelsea igrat će u finalu engleskog FA Cupa nakon pobjede 2-0 nad Crystal Palaceom na Wembleyu, a u tom polufinalu se ozlijedio hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.
FA Kup: Liverpool prvi finalist
DVOBOJ DIVOVA
LONDON - Igrači Liverpoola prvi su finalisti ovosezonskog izdanja engleskog FA Kupa, najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu koje ove godine slavi 150 godina svog osnutka, oni su u polufinalu na Wembleyu svladali Manchester City sa 3-2 (3-0).
Liverpool osvojio Liga kup nakon 11 serija jedanaesteraca
DRAMATIČNO
LONDON - Nogometaši Liverpoola pobjednici su Liga kupa nakon što su u finalu na stadionu Wembley pred 85.000 gledatelja pobijedili Chelsea sa 11-10 nakon izvođenja jedanaesteraca.
Londonski stadioni žele finale Lige prvaka
POLITIKA I SPORT
LONDON - Finale nogometne Lige prvaka ove sezone trebalo bi se igrati 28. svibnja na Krestovski stadionu u Sankt Peterburgu, no sve je više zahtjeva da se završna utakmica "Champions League" preseli na neki drugi stadion.
Fury protiv Whytea 23. travnja na Wembleyu
BOKS
LONDON - Britanski boksač Tyson Fury branit će svoj pojas prvaka po WBC-u verziji u teškoj kategoriji protiv sunarodnjaka Dilliana Whytea 23. travnja, objavio je Sky Sport.