AO: Nadal u četvrtfinalu, ispao Zverev

Objavljeno: 23.01.2022 / 08:56
MELBOURNE - Španjolac Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Australian Opena pobijeivši francuskog tenisača Adriana Mannarina, dok je sa turnira ispao Nijemac Alexander Zverev.

Nadal se jako mučio s Francuzom u prvom setu, koji je trajao je 81 minutu i završio je duboko u "tie-breaku". Španjolac je slavio s 16-14, a u sljedeća dva seta bilo je puno lakše te je nakon dva sata i 43 minute igre bilo 7-6 (14), 6-2, 6-2 za 20-strukog osvajača Grand slam turnira.

Nadalu je to 45. četvrtfinale na grand slamovima, a bio je pobjednik Melbournea 2009. i finalist 2012., 2014., 2017. i 2019. godine.

Za plasman u polufinale borit će se s Kanađaninom Denisom Shapovalovim koji je u tri seta sa 6-3, 7-6 (5), 6-3. pobijedio trećepostavljenog Nijemca Aleksandra Zvereva.

Sjajni Shapovalov je neočekivano lako stigao do pobjede, a bio je to razočaravajući izlazak za Zvereva, kojeg je prošle godine Novak Đoković izbacio u četvrtfinalu.

Plasman u četvrtfinale ostvarile su Amerikanke Jessica Pegula, pobjedom nad Grkinjom Marijom Sakari, te Madison Keys s trijumfom nad Španjolkom Paulom Badosa. Među osam najboljih je i Čehinja Barbora Krejčikova, koja je izbacila veteranku Viktoriju Azarenku.

Prolaz u četvrtfinale mješovitih parova ostvarili su Ivan Dodig i Francuskinja Kristina Mladenovic nakon što su s 6-2, 6-7 (10), 10-8 svladali Australce Rodionovu i Polmansa.

Tagovi: Rafael Nadal, Alexander Zverev
Čačić: Baturina je pokazao da se na njega može računati
IGRAČ UTAKMICE
ZAGREB - Dinamo je u subotnjem derbiju 5. kola SuperSport HNL-a pobijedio Hajduk 4:1.
Dinamo preokretom do uvjerljive pobjede nad Hajdukom
DERBI
ZAGREB - Nogometaši Dinama s uvjerljivih su 4-1 svladali Hajduk u stotom dvoboju ove dvije momčadi u Hrvatskoj nogometnoj ligi, koja je u subotu odigrana pred 14.000 gledatelja na stadionu Maksimir.
Engleska: Uvjerljivi City, dva gola i dvije asistencije Jesusa za Arsenal
PREMIERSHIP
LONDON - Branitelji naslova nogometnog prvaka Engleske, igrači Manchester Cityja zadržali su stopostotni učinak u novom prvenstvo i nakon 2. kolu uvjerljivom 4-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Bournemoutha, a stopostotni učinak zadržao je i Arsenal 4-2 (2-0) domaćim uspjehom protiv Leicester Cityja.
Novi pogodak Čolaka za Rangers
ŠKOTSKA
GLASGOW - Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak bio je strijelac drugog pogotka u uvjerljivoj 4-0 (1-0) domaćoj pobjedi Rangersa protiv Saint Johnstonea u susretu 3. kola škotskog nogometnog prvenstva.
Kramarić propustio jedanaesterac, autogol Gvardiola
BUNDESLIGA
HOFFENHEIM - Andrej Kramarić je propustio realizirati kazneni udarac, ali je njegov Hoffenheim preokretom došao do prva tri boda u novoj sezoni njemačke Bundeslige pobijedivši Bochum sa 3-2, iako su gosti nakon prvih 13 minuta vodili sa 2-0.