Aston Villa ostala u Premier ligi, Manchester United i Chelsea u Ligi prvaka

PREMIERSHIP
Objavljeno: 26.07.2020 / 20:01

LONDON - Nogometaši Aston Ville su remijem 1-1 na gostovanju kod West Hama i pobjedom Arsenala 3-2 protiv Watforda osigurali opstanak u engleskoj Premier ligi, a Manchester United i Chelsea identičnim su pobjedama 2-0 nad Leicesterom, odnosno Wolverhamptonom izborili plasman u Ligu prvaka.

Borba za opstanak je učinjena manje dramatičnom, jer je Arsenal već nakon 33 minute vodio 3-0 na Emiratesu protiv Watforda pogocima Pierre-Emericka Aubameyanga (5-11m, 33) i Tierneyja (24). Watford je do poluvremena smanjio zaostatak iz kaznenog udarca koji je realizirao Deeney (43-11m), a Webeck (66) je donio nadu gostima u preokret vrijedan ostanka u Premier ligi. No, on se nije dogodio.

Aston Villa je u 84. minuti povela pogotkom Graelisha na Olimpijskom stadionu u Londonu, a već u 85. minuti je Jarmolenko izjednačio, kad se lopta nakon njegovog udarca odbila od Graelisha i u čudnom luku prešla preko vratara gostiju Pepea Reine. No, i tih 1-1 bilo je dovoljno nekadašnjem europskom prvaku za ostanak u eliti.

Eventualni poraz Aston Ville u Premier ligi bi ostavio Bournemouth, koji je sa 3-1 slavio kod neambicioznog Evertona. Ipak, s bodom manje od Ville Bournemouth je osvojio 18. mjesto i sljedeće će sezone zajedno s Watfordom i Norwichem igrati u Championshipu.

Manchester United i Leicester su u izravnom dvoboju na stadionu King Power odlučivali o mjestu u Ligi prvaka. Unatoč domaćinstvu 'lisice' su ostale bez elitnog europskog natjecanja. 'Crveni vragovi' su poveli iz kaznenog udarca preko Brune Fernandesa (70), a u osmoj minuti sučevog dodatka pobjedu je potvrdio Jesse Lingard, nakon što je ukrao loptu domaćem vrataru Kasperu Schmeichelu.

Chelsea je Ligu prvaka izborio svladavši na Stamford Bridgeu Wolverhampton sa 2-0 golovima Mounta i Girouda u sučevom dodatku prvog poluvremena. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi 'plavih' i igrao je do 85. minute.

Wolverhampton je tim porazom ostao bez izlaska u Europu, jer je ostao na 59 bodova, koliko ih je sakupio i Tottenham koji je odigrao 1-1 na gostovanju kod Crystal Palace te zbog bolje gol-razlike osvojio šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije Europske lige.

Prvak Liverpool je sa 3-1 slavio u Newcastleu i završio sezonu sa 99 bodova, a doprvak Manchester City je na oproštaju Davida Silve pobijedio zadnji Norwich sa 5-0 i ukupno postigao 102 pogotka u 38 utakmica.

Vratar 'građana' Ederson je po 16. put ove sezone sačuvao svoju mrežu i time zaradio nagradu "Zlatne rukavice" za najboljeg vratara u Premier ligi, dok je napadač Leicestera Jamie Vardy ostao "Zlatna kopačka" sa 23 gola, iako mu je Aubameyang zaprijetio i s dva pogotka došao na 22.

Tagovi: Aston Villa, Jack Grealish, Manchester United, Chelsea
Dinamo dovodi Camacha u zimu
ZAGREB - Portugalac Rafael Camacho, pišu portugalski mediji, od neki je dan, zajedno s bivši Rijekinim igračem Stefanom Ristovskim prebačen u B momčad lisabonskog Sportinga.
Markota peti put u Ciboni

ZAGREB - Najtrofejniji hrvatski košarkaški klub Cibona objavio je u petak kako je dogovorila suradnju s iskusnim krilnim igračem, 34-godišnjim Damirom Markotom.

Mogući povratak gledatelja na Camp Nou u prosincu
NAVIJAČI
BARCELONA - Katalonska regionalna vlada u petak je najavila kako bi tamošnji nogometni velikan Barcelona mogao otvoriti svoj stadion Camp Nou za određeni broj gledatelja za dvoboj posljednjeg kola Lige prvaka protiv talijanskog Juventusa koji bi se trebao igrati u prosincu.
Giro: Prosvjed vozača i loše vrijeme razlog za skraćenu etapu
SKRAĆENO
MILANO - Prosvjed vozača i loše vrijeme prisilili su organizatore biciklističke utrke "Giro d'Italia" na kraćenje 19. etape koja se trebala voziti u petak od Morbegna do Astija u dužini od čak 258 kilometara.
Pique: Ne mogu vjerovati da je moj klub plaćao nekome da kritizira igrače