ATP Stockholm: Serdarušić bez glavnog turnira

Objavljeno: 07.11.2021 / 16:16
STOCKHOLM - Povremeni hrvatski Davis Cup reprezentativac Nino Serdarušić (ATP - 242.) nije se uspio kvalificirati za nastup u glavnom ždrijebu ATP turnira u Stockholmu, gdje ga je u nedjelju u završnom krugu kvalifikacija svladao Talijan Andrea Vavassori (ATP - 295.) sa 3-6, 6-3, 6-4.

Serdarušić je dobro počeo dvoboj i 'breakom' u osmom gemu došao do ključne prednosti za osvajanje prvog seta. No, u drugom setu je izgubio servis u drugom gemu i nije uspio vratiti zaostatak. U trećem setu je Talijan došao do 'breaka' u petom gemu. Serdarušić je propustio tri prilike za 'break' u osmom gemu (15-40 i prednost), a Vavassori je u desetom gemu svoju drugu meč-loptu, a prvu na servisu, pretvorio u pobjedu.

Za 26-godišnjeg Talijana ovo će biti prvi nastup u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira u pojedinačnoj konkurenciji.

Tagovi: ATP Stockholm, Nino Serdarušić
Marcelo Brozović najbolji veznjak Serie A
PRIZNANJA
MILANO - Talijanska Serie A objavila je nagrade za najbolje igrače aktualne sezone, a najboljim veznjakom proglašen je Marcelo Brozović.
Trener Marco Rose napušta Borussiju Dortmund
ODLAZAK
DORTMUND - Njemački nogometni prvoligaš Borussia Dortmund i trener Marco Rose prekinuli su suradnju, objavio je klub na svojem internetskom portalu. Uprava kluba i trener odlučili su se na taj korak nakon analize sezone.
Haaland na oproštajne darove potrošio pola milijuna eura
SA STILOM
DORTMUND - Norveški napadač Erling Haaland (21) podijelio je desetke skupih satova suigračima i klupskom osoblju kao oproštajne darove na odlasku iz Borussije Dortmund u Manchester City.
Poznato je koliko će svaki prvoligaš dobiti novca od TV prava
HNL
ZAGREB - Od dana kada su Hrvatski Telekom i SuperSport potpisali novi ugovor za televizijska i marketinška prava s Hrvatskim nogometnim savezom sve je zanimalo koliko će točno novaca od toga dobiti svaki klub HT Prve lige.
Čačić o Petkoviću: Klasa je, ići će na Svjetsko prvenstvo
PREDVIĐANJA
ZAGREB - Dinamo u subotu od 20 sati dočekuje Hajduk na Maksimiru u najvećem derbiju hrvatskog sporta. Plavi su pobjedom u Šibeniku osigurali naslov prvaka pa ishod u derbiju neće utjecati na prvenstvenu tablicu, ali nema sumnje da će htjeti najvećem rivalu zabiti prvi gol u ovoj sezoni i uzeti prvu pobjedu u međusobnoj utakmici.