Bayern deklasirao Bayer Leverkusen

BUNDESLIGA
Objavljeno: 17.10.2021 / 18:09
LEVERKUSEN - U derbiju osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern Munchen je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 5-1 vrativši se na vrh Bundeslige.

"Bavarci" su odigrali fantastično prvo poluvrijeme u kojem su postigli pet golova, a potom su u nastavku spustili "nogu s gasa".

Bayern je pet golova zabio u prvih 37 minuta utakmice, a u povijesti Bundeslige samo su dva kluba brže zabila pet golova u jednom susretu - Borussia Dortmund protiv Schalkea 1964. godine (23 minute), te Karlsruhe iste godine protiv Eintrachta (30 minuta).

Prva dva gola zabio je Robert Lewandowski (3, 30), koji je tako stigao do brojke od devet golova ove sezone, koliko je zabio i napadač Borussije Dortmund Erling Haaland. Na 3-0 je povisio Thomas Muller (34), a među strijelce se upisao i Serge Gnabry (35, 37). U nastavku susreta Patrik Schick je u 55. minuti zabio utješni pogodak za "Apotekare".

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za Bayern igrao od 40. minute zamijenivši ozlijeđenog Alphonsa Daviesa.

Večeras se jos sastaju Augsburg i Arminija.

Na ljestvici vod Bayern sa 19 bodova, Borussija Dortmund ima 18, a Bayer Leverkusen i Freiburg po 16 bodova.

Tagovi: Bayern, Bayer Leverkusen, Robert Lewandowski
Vrsaljko slomio jagodičnu kost
PROBLEMI
MADRID - Hrvatski branič Šime Vrsaljko slomio je jagodičnu kost tijekom utakmice Atletico Madrida u Portu pa će biti podvrgnut operacijskom zahvatu, objavio je španjolski klub u srijedu.
Serena Williams propušta Australian Open na savjet liječnika
MELBOURNE - Američka tenisačica 40-godišnja Serena Williams, koja ima 23 Grand Slam naslova, propustit će Australian Open sljedeći savjet svog liječničkog tima, objavljeno je na internetskom portalu Australian Opena.
  Messi je nesretan u Parizu, evo zašto
MUKE U RAJU
PARIZ - Leo Messi (34) je već šest mjeseci u Parizu, ali se još uvijek nije uspio prilagoditi na novu sredinu. Svima je to jasno, vidi se to na njegovim igrama te raspoloženju na terenu i izvan njega.
Dalić ostaje izbornik do 2024.
IZBORNIK
ZAGREB - Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić i izbornik hrvatske A reprezentacije Zlatko Dalić dogovorili su produljenje uspješne suradnje te je izbornik potpisao novi ugovor koji ga veže sa Savezom do Europskog prvenstva 2024. godine, objavio je u srijedu HNS na svom internetskom portalu.
Udinese otpustio trenera Luco Gottija
OTKAZ
RIM - Talijanski nogometni prvoligaš Udinese, nakon poraza 1-3 od Empolija prije dva dana, otpustio je trenera Lucu Gottija, koji je imao ugovor s klubom do kraja sezone.