Bayern siguran protiv Werdera, Brekalo zabio gol

BUNDESLIGA
Objavljeno: 13.03.2021 / 18:33
BERLIN - Nogometaši Bayerna slavili su u 25. kolu Bundeslige u gostima kod Werdera s 3-1, dok je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio strijelac u pobjedi Wolfsburga protiv Schalkea (5-0).

Brekalo je zabio svoj prvi ovogodišnji bundesligaški i četvrti gol na utakmici u 64. minuti, a igrao je do 80. minute. Wolfsburg se lako obračunao s "fenjerašem" Schalkeom, a prvi gol na utakmici je bio tragikomičan autogol bivšega njemačkog reprezentativca Shkodrana Mustafija. Junak dvoboja bio je Weghorst, s golom i dvije asitencije za Wolfsburg koji je treći s deset bodova manje od vodećeg Bayerna.

Bayern opet ima pet bodova prednosti ispred Leipziga, a do rutinske pobjede u Bremenu odveli su ih pogoci Goretzke (22), Gnabrya (35) i Lewandowskog (67), koji se s 268 golova u Bundesligi izjednačio na listi najboljih strijelaca svih vremena s Klausom Fischerom, dok je daleko Gerd Mueller s 365 pogodaka.

Mainz je golom Šveđanina Quasiona sedam minuta prije kraja kod kuće pobijedio Freiburg, dok je Union Berlin bio bolji od Koelna s 2-1.

Wolfsburg 5 Mustafi (31ag), Weghorst (51), Baku (58), Brekalo (64), Philipp (79)
Schalke 04 0

Union Berlin 2 Kruse (48pen), Trimmel (67)
Koeln 1 Duda (45+2pen)

Mainz 1 Quaison (84)
Freiburg 0

Werder Bremen 1 Fullkrug (86)
Bayern Muenchen 3 Goretzka (22), Gnabry (35), Lewandowski (67)

1 Bayern München 25 18 4 3 74 35 58
2 Leipzig 24 16 5 3 46 20 53
3 Wolfsburg 25 13 9 3 43 21 48
4 Frankfurt 24 11 10 3 47 33 43
................................................
18 Schalke 04 25 1 7 17 16 66 10

Tagovi: Bayern, Werder, Josip Brekalo, Serge Gnabry, Wolfsburg, Robert Lewandowski
Hrvatska i dalje deseta na FIFA ljestvici
RANGIRANJA
ZAGREB - Budući da je ožujak većini najjačih svjetskih reprezentacija poslužio za odigravanje prijateljskih utakmica, koje ne donose puno bodova, velikih promjena na FIFA ljestvici nakon odrađenog reprezentativnog termina nije bilo.
Armenulić: Dobro je da je Đoković otpustio Ivaniševića
RIJEČ AUTORITETA
BEOGRAD - Bivši izbornik Davis kup reprezentacije Jugoslavije Radmilo Armenulić prokomentirao je prekid suradnje Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića.
Modrić napušta Real na kraju sezona
ODLAZAK
MADRID - Toni Kroos dogovorio je nastavak suradnje s Real Madridom za još jednu sezonu i samo se čeka potpis novog ugovora, a njegovim stopama će u sljedećeg tjedna krenuti veterani Nacho Fernandez i Lucas Vazquez. Luke Modrića nema u tim planovima 'kraljeva'.
Đoković iznenadio odlukom o novom treneru
IZNENAĐENJE
BEOGRAD - Nakon razlaza Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića glavno pitanje je bilo tko će biti novi trener u stožeru srpskog igrača.
Engleska na Euru bez vratara Johnstonea
HENDIKEP
LONDON - Engleska nogometna reprezentacija mogla bi imati dosta problema s vratarskom pozicijom na skorašnjem Europskom prvenstvu nakon što je postalo poznato da u Njemačkoj neće moći braniti Samuel Johnstone.