Benevento šokirao Juventus

SERIE A
Objavljeno: 21.03.2021 / 17:21
TORINO - Nogometaši Beneventa priredili su senzaciju pobijedivši u susretu 28. kola u Torinu aktualnog talijanskog prvaka Juventus sa 1-0.

Pogodak odluke za prvu pobjedu Beneventa u povijesti protiv "Stare dame" zabio je Adolfo Gaich u 69. minuti.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento.

Gosti su osvojili tri boda iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola, a pogodak je postigao argentinski napadač Gaich.

Nakon što je neočekivano ispao iz Lige prvaka od Porta, Juventus je ovim porazom praktički ostao bez izgleda za obranu naslova prvaka, dok su gosti osvojili važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Identičnim rezultatom su završile još dvije utakmice.

Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1-0, a pogodak za tri boda zabio je Adam Marušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, sa 1-0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone sa 2-0. Golove za goste zabili su Ruslan Malinovskyi u 33. minuti iz kaznenog udarca i devet minuta kasnije Duvan Zapata.

U momčadi Ivana Jurić nije nastupio Ivor Pandur, baš kao niti Boško Šutalo za goste, dok je Mario Pašalić za pobjednički sastav zaigrao od 64. minute.

Kasnije se sastaju Fiorentina - Milan, te Roma - Napoli.

Na ljestvici vodi Inter sa 65 bodova, devet više od Milana, a oba kluba imaju i utakmicu manje. Atalanta je treća sa 55 bodova, koliko ima i Juventus na četvrtoj poziciji. Slijede Napoli i Roma sa po 50 bodova.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Cagliari, Parma i Crotone.

REZULTATI:
Verona - Atalanta 0-2 (Malinovski 33-11m, Zapata 42)

Petak:
Parma - Genoa 1-2 (Pelle 16 / Scamacca 50, 69)
Subota:
Crotone - Bologna 2-3 (Messias 33, Simy 41-11m / Soumaoro 62, Schouten 70, Skov Olsen 84)
Spezia - Cagliari 2-1 (Piccoli 49, Maggiore 80 / Pereiro 83)

ODUSTAJANJE
LIVERPOOL - Čelnici Liverpoola su izgubili strpljenje i odlučili su dići ruke od Xabija Alonsa, te je sada sigurno da španjolski stručnjak neće naslijediti Jürgena Kloppa na klupi Redsa.
Kukoč: Igrači su danas razmaženi
DIJAGNOZA
BEOGRAD - Toni Kukoč, specijalni gost Sport Kluba, pratio je uzbudljivu utakmicu u "Areni" koju je Partizan na kraju izgubio od Olympiacosa, ali i nasmijao izjavom o potencijalnom trenerskom angažmanu Željka Obradovića u NBA ligi.
Đoković o raskidu s Ivaniševićem: Došlo je do zasićenja