ZAGREB - Alan Anderson, jedan od najboljih Amerikanca koji su igrali za Cibonu u povijesti zagrebačkog kluba, osuđen je na dvije godine zatvora zbog prevare na zdravstvenom oisguranju. Uz njega će u zatvor Keyon Dooling koji je osuđen na 30 mjeseci zatvora.

Anderson je dio skupine od 17 košarkaša koji su uhapšeni u listopadu 2021. godine pod sumnjom na prevaru tešku ukupno oko 4 milijuna dolara. Bivši košarkaš Cibone je optužen da je prevarom zaradio 121 tisuću dolara te da je drugim osobama omogućio stjecanje ilegalnih 170 tisuća dolara.

Osim zatvorske kazne, Anderson mora vratiti spomenutih 121 tisuću dolara te platiti dodatni iznos od 121 tisuću dolara na ime kazne.

On je u Ciboni igrao u sezoni 2008./09., a odličnim igrama je naveo košarkašku javnost da se priča o dobivanju hrvatskog državljanstva. Nakon toga je igrao za, primjerice, Maccabi i Barcelonu, a od 2012. je igrao u NBA ligi i to za Toronto, Brooklyn, Washington i LA Clipperse. Od igračke karijere se oprostio 2018. godine.

Tagovi: Alan Anderson, Cibona, Maccabi, Barcelona, Toronto Raptors
Majer u drugom planu, razmišlja o transferu
WOLFSBURG - Lovro Majer drugu utakmicu zaredom nije odigrao ni minutu za Wolfsburg, koji je u subotu svladao Freiburg 2:1 u gostima u 31. kolu Bundeslige.
Murray završio sezonu Lakersa košem četiri sekunde prije kraja
DENVER - Denver Nuggetsi dokrajčili su LA Lakerse u petoj utakmici prvoga kruga i izborili plasman u polufinale Zapada.
Gvardiol nominiran za igrača mjeseca u Cityju
SJAJNE IGRE
MANCHESTER - Manchester je za vikend na gostovanju pobijedio Nottingham Forest 2:0 u 35. kolu Premier lige. Vodeći pogodak mančesterske momčadi u 32. minuti postigao je Joško Gvardiol.
Sopić: I dalje imamo sve u svojim rukama
PORUKE
RIJEKA - Rijeka je u 32. kolu SuperSport HNL-a gostovala kod Lokomotive u Kranjčevićevoj i kiksala u borbi za naslov prvaka.
Rijeka rasprodala Rujevicu za Dinamo
DERBI
RIJEKA - Rijeka i Dinamo u nedjelju od 19:30 igraju derbi za prvo mjesto SuperSport HNL-a u utakmici 33. kola. Rijeka će biti domaćin na rasprodanoj Rujevici, potvrdio je klub.