Bogdanović izjednačio NBA rekord, Clippersi svejedno pobijedili

Objavljeno: 17.06.2021 / 08:38
Autor: SEEbiz / Index.hr
SALT LAKE CITY - Bojan Bogdanović odigrao je najbolju utakmicu u karijeri u NBA doigravanju, zabio više trica nego ikad u NBA ligi, ali ni to nije bilo dovoljno Utah Jazzu da pobijedi LA Clipperse bez Kawhija Leonarda.

Unatoč izostanku svoje najveće zvijezde zbog ozljede koljena, Clippersi su slavili u Salt Lake Cityju 119:111. Najboljoj momčadi regularnog dijela sezone oduzeli su prednost domaćeg terena, trećom uzastopnom pobjedom preokrenuli zaostatak u seriji na 3:2 i u noći s petka na subotu imat će priliku kod kuće prvi put u klupskoj povijesti ući u finale Zapada.

Bogdanović je pogodio prvih šest trica, a zaustavio se na devet iz 17 pokušaja. Dosad ih u NBA ligi nikad nije zabio više od osam. Završio je 32 poena, dva više od dosadašnjeg osobnog rekorda u playoffu, otprije tri godine u dresu Indiane protiv LeBronova Clevelanda.

Sa šest trica u prvoj četvrtini Bogdanović je izjednačio NBA rekord. Prije njega to su uspjeli samo Antoine Walker i Damian Lillard, a ove godine su im se pridružili Devin Booker i Michael Porter Jr.

Iz igre je gađao 10/20, pogodio je tri od četiri slobodna bacanja, uhvatio tri skoka i triput izgubio loptu. Bio je uvjerljivo prvi strijelac svoje momčadi, ispred Donovana Mitchella, koji je odigrao ispod svojih standarda i završio s 21 poenom, uz skroman šut 6/19.

"Pametna su momčad, prilagodili su se. Na početku nisu previše obraćali pažnju na mene", objasnio je Bogdanović razliku u svom učinku u prvom i drugom poluvremenu.

Prvo ime utakmice svakako je bio Paul George, koji je u izostanku Leonarda odigrao možda i najbolju utakmicu karijere u doigravanju. Postigao je 37 koševa, dva manje od osobnog rekorda playoffa, ali je uhvatio čak 16 skokova, jedan više od dosadašnjeg najboljeg učinka u doigravanju, a imao je i pet asistencija. Nitko u povijesti Clippersa nikad nije imao takvu utakmicu u doigravanju.

Leonardov izostanak nadoknadili su i Marcus Morris s 25 te Reggie Jackson s 21 košem, a Ivica Zubac je za osam minuta igre pogodio dva slobodna bacanja i uhvatio dva skoka.

Osim Bogdanovića, i ostali igrači Jazza izvrsno su otvorili utakmicu. U prvom poluvremenu zabili su čak 17 trica iz 30 pokušaja, ali, unatoč tome, Clippersi su imali samo pet poena zaostatka. U nastavku se Utah potpuno ohladila i pogodila samo tri od 24 trice, a gosti su to znali iskoristiti.

Najveći dobitnik ove utakmice je svakako George, koji je ove sezone počeo spašavati reputaciju izgubljenu katastrofalnim izdanjima u Bubbleu prošle godine. Nije samo već treći put u ovogodišnjem playoffu premašio 30 poena nego je i dokazao da može samostalno voditi momčad do velike pobjede u doigravanju. S obzirom na neizvjesnost stanja Leonardova koljena i njegove dostupnosti u nastavku doigravanja, morat će to sve češće ponavljati.

Tagovi: Bojan Bogdanović, Utah Jazz, Mike Conley, Ivica Zubac, Kawhi Leonard, Paul George, Marcus Morris, Donovan Mitchell
Od posljedica korone umro Dragan Pantelić
IN MEMORIAM
BEOGRAD - Jedan od najpoznatijih golmana bivše države Dragan Pantelić umro je 69. godini u Nišu od posljedica koronavirusa.
Bucksi uvjerljivi protiv Netsa, Warriorsi svladali Lakerse u Los Angelesu
LOS ANGELES - Prvoga dana nove sezone u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu NBA odigrane su dvije utakmice, a pobjede su ostvarili prvaci Milwaukee Bucksi koji su u svojoj dvorani svladali Brooklyn Netse sa 127-104 te Golden State Warriorsi koji su kao gosti nadigrali Los Angeles Lakerse sa 121-114
Ekspresna ostavka Ace Petrovića
OSTAVKA
PESARO - Pun elana došao je ljetos Aco Petrović u Pesaro, klub koji se nekad zvao Scavolini i za koji je igrao u drugoj polovici osamdesetih. No, kao trener zadržao se vrlo kratko, tek nekoliko mjeseci ili pak - četiri prvenstvena kola u kojima je Pesaro dobio samo jednu od četiri utakmice...
Povjerenik NBA lige nada se da će se Irving ipak cijepiti
NADE
NEW YORK -Povjerenik NBA lige Adam Silver izjavio je da se nada da će se Kyrie Irving, zvijezda Brooklyn Netsa, ipak cijepiti, jer bi svojim odbijanjem da to učini mogao propustiti cijelu sezonu.
Dinamu protiv Rapida sudi Ukrajinka Katerina Monzul
SUTKINJA
ZAGREB - Utakmicu 3. kola skupine H Europske lige u kojoj Dinmamo u četvrtak gostuje kod Rapida u Beču sudit će Ukrajinka Katerina Monzul.