Bogdanović tricama uništio Sixerse

Objavljeno: 17.11.2021 / 08:58
Autor: SEEbiz / tportal
ZAGREB - Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ubacio je 27 koševa u uvjerljivoj pobjedi 120:85 njegovih Utah Jazza nad oslabljenim Philadelphia 76ersima.

Tako je momčad Utaha, prije svega šuterski raspoloženom Bojanu Bogdanoviću, prekinula niz od dva poraza. Popularni Babo je spomenutih 27 koševa (šut iz igre 9-12, trica 5-7, sl. bacanja 4-4) ubacio za svega 27 minuta, a uz to je upisao šest skokova i dvije asistencije. Bila mu je ovo najbolja utakmica sezone i ostaje dojam da je bilo potrebno da bi – protiv Sixersa koji su bili bez jednog od najboljih centara lige Joela Embiida - prebacio debelo preko 40 koševa…

'Sve kreće od naše obrane, a večeras smo odlično kontrolirali skok i to nam je omogućilo da zbog toga sve nekako bude lakše u napadu. Bili smo više fokusirani i puno agresivniji nego u prošlih nekoliko utakmica u kojima smo stagnirali i nismo mogli pogađati vanjske šutove. Večeras je sve krenulo od naše obrane', kazao je nakon utakmice Bogdanović koji je trenutačno na prosjeku od 17 koševa, 4,2 skoka i 1,5 asistencija po utakmici. Ovo mu je bila četvrta utakmica ove sezone u kojoj je ubacio najmanje 20 koševa i čini se da polako ulazi u TOP formu što je odlična vijest za trenera Quina Snydera.

Osim Bogdanovića iskazao se i Jordan Clarkson koji je ubacio 20 koševa, a Francuz Rudy Gobert upisao je 15 koševa, 17 skokova i četiri blokade.

Los Angeles Clippersi nadigrali su sa 106:92 Sacramento Kingse, a hrvatski centar Ivica Zubac 31 minutu upisao je osam koševa i 13 skokova.

Tagovi: Bojan Bogdanović, Ivica Zubac, Bradley Beal, Spencer Dinwiddie, Kemba Walker, New York Knicks, Utah Jazz, Rudy Gobert, Nikola jokić, Donovan Mitchell, Devin Booker
Bavarska ukida zabranu gledatelja na tribinama
ZABRANE
MUENCHEN - Bavarska vlada je u utorak donijela odluku o ukidanju zabrane gledatelja na velikim sportskim natjecanjima što znači da će minhenski Bayern i drugi profesionalni nogometni klubovi u toj južnoj saveznoj njemačkoj državi opet imati navijače na tribinama.
Jan Oblak pozitivan na koronavirus
VIRUS
MADRID - Vratar španjolskog prvoligaša Atlético Madrid Slovenac Jan Oblak pozitivan je na COVID-19, objavio je u utorak madridski klub.
Fiorentina je spremna prodati Vlahovića za 70 milijuna eura
FIRENZA - Talijanska Fiorentina je spremna prodati napadača Dušana Vlahovića (21) za 70 milijuna eura, poručio je sportski direktor "Viola" Daniele Prade.
Nadal u polufinalu nakon pet setova
MELBOURNE - Španjolski tenisač Rafael Nadal u utorak se plasirao u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu poslije 4 sata i 10 minuta igre u pet setova pobijedio Kanađanina Denis Shapovalova sa 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 6-3.