Bogdanović zabio odlučujuću tricu, Jazz poveo 1:0 protiv Clippersa

Objavljeno: 09.06.2021 / 08:15
SALT LAKE CITY - Povijesna partija Donovana Mitchella donijela je Utah Jazzu pobjedu 112:109 nad LA Clippersima za vodstvo 1:0 u polufinalu Zapada.

Mitchell je postigao 45 koševa (16/30 šut iz igre, 6/15 za tricu), a dodao je i pet asistencija, tri skoka te po jednu ukradenu loptu i blokadu.

To mu je bila četvrta utakmica u play-offu u kojoj je postigao 40 koševa, čime se izjednačio s Karlom Maloneom. Međutim, najbolji igrač u povijesti Jazza igrao je 193, a Mitchell samo 27 utakmica u doigravanju.

Mitchell je ujedno postavio impresivni rekord. Ovo mu je i treća utakmica play-offa na kojoj je postigao 45 koševa. Svi ostali igrači Utaha zajedno u povijesti imaju dvije takve utakmice.

Spida je držao Jazz na životu do drugog dijela utakmice i omogućio im preokret jer Clippersi su na poluvremenu vodili 13 razlike.

Bogdan Bogdanović i Jordan Clarkson dodali su po 18 koševa, ali je najbolji hrvatski košarkaš pet minuta prije kraja zabio odlučujuću tricu kojom se Utah odlijepila na deset koševa prednosti. Njegov ubačaj s metra udaljenosti od crte za tricu izazvao je delirij u dvorani u Salt Lake Cityju.

Bogdanović je proveo u igri najviše vremena (37:59) kod pobjednika. Iz igre je gađao 6/14, trice 3/6, a dodao je pet skokova te po jednu asistenciju i izgubljenu loptu.

Posebno vrijedi istaknuti Rudyja Goberta. Postigao je 10 koševa uz 12 skokova i dvije blokade, od kojih je druga bila nad Marcusom Morrisom u zadnjem napadu Clippersa, kada ga je onemogućio prilikom šuta za tricu, kojim su gosti tražili koš za produžetak.

Clipperse su predvodili Kawhi Leonard s 23 koša i sedam skokova te Paul George s 20 koševa i 10 skokova.

Ivica Zubac odlično je iskoristio 20 minuta u igri. Postigao je 11 koševa (3/5 iz igre, 5/7 slobodna bacanja) uz šest skokova te po tri asistencije i blokade.

Tagovi: Bojan Bogdanović, Donovan Mitchell, Ivica Zubac, Utah Jazz, Kawhi Leonard, Paul George
Modrić: Nadam se da ćemo mi kontrolirati igru
PRED ENGLESKU
LONDON - Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić najavio je nedjeljni ogled protiv Engleske koji se igra u sklopu 1. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva.
Švicarci propustili pobjedu nad Walesom
SKUPINA A
BAKU - U dvoboju 1. kola A skupine EURA nogometaši Walesa i Švicarske su u Bakuu odigrali 1-1 (0-0).
Mount: Modrić mi je oduvijek bio igrački uzor
DIVLJENJE
LONDON - Veznjak Chelseaja Mason Mount (22), koji će vjerojatno biti u engleskoj početnoj postavi protiv Hrvatske u nedjelju u 15 sati na Wembleyju, istaknuo je da mu je Luka Modrić uvijek bio igrački uzor, te da je pozorno pratio njegove igre još dok je hrvatski kapetan bio u Tottenhamu.
Čilić u finalu Stuttgarta protiv Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea
STUTTGART - Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale travnatog ATP turnira u Stuttgartu nakon što mu je u subotu u polufinalu 22-godišnji Austrijanac Jurij Rodionov zbog ozljede predao meč kod Čilićevog vodstva 6-3, 1-0.
Martin Lipton: Idiot je onaj tko podcijeni Hrvate
RIJEČ AUTORITETA
ZAGREB - " Mislim da će biti neriješeno, jer Englezi nisu nikada pobijedili na otvaranju."