Borna Gojo preko 12. igrača svijeta stigao do letvrtfinala Beča

Objavljeno: 26.10.2023 / 17:22
BEČ - Hrvatski teniski reprezentativac Borna Gojo (ATP - 77.) po prvi put u karijeri probio se do četvrtfinala na ATP Touru svladavši u četvrtak na ATP 500 turniru u Beču 12. tenisača svijeta Amerikanca Tommyja Paula sa 6:3, 6:4 za 84 minute.

Za plasman u polufinale bečkog turnira 25-godišnji Splićanin će igrati protiv pobjednika dvoboja između Grka Stefanosa Tsitsipasa (ATP - 7.) i Čeha Tomaša Machača (ATP - 74.).

Gojo je do pobjede nad Paulom stigao uvjerljivo, pogotovo nakon što je u početku meča, u trećem i petom gemu, spasio po jednu 'break'-loptu. Nakon toga je došao do prvog 'breaka' i za 42 minute osvojio prvi set.

U drugom setu je rezultatska ravnoteža trajala do 4:4, ali je Paul bio taj koji je puno više morao raditi da bi osvajao gemove na početnom udarcu. No, u devetom gemu je Gojo došao do 0:40 i iskoristio drugu priliku za 'break'. Kad je servirao za meč prepustio je 26-godišnjem Paulu jedan poen.

Gojo je imao dva asa manje (7-9), ali je zato pogodio 74 posto prvih servisa, što mu je uvelike olakšalo igru na početnom udarcu. Imao je i odličnu iskorištenost drugog servisa (10/15). Manje je napravio neiznuđenih pogrešaka od Paula (5-13) i imao dva 'winnera' više (22-20).

U četvrtak je četvrtfinale u Beču izborio i Rus Andrej Rubljov, čime je potvrdio svoj plasman na završni turnir osmorice najboljih u Torinu. Rubljov je u drugom kolu svladao Talijana Mattea Arnaldija sa 7:5, 6:3, a za plasman u polufinale će se boriti protiv Nijemca Alexandera Zvereva.ž

Tagovi: Brona Gojo, Gojo
Rangnick neće voditi Bayern
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Ralf Rangnick odbacio je mogućnost da sljedeće sezone vodi momčad Bayerna iz Münchena, javlja njemačka tiskovna agencija dpa.
Jurić najavio odlazak iz Torina
TORINO - Ivan Jurić preuzeo je talijanski Torino na početku sezone 2021./22., a talijanski mediji sve češće pišu da je njegov odlazak na kraju ove sezone već gotova stvar.
Karabatić spomenuo trojicu Hrvata među najboljim rukometašima u povijesti
RUKOMET
PARIZ - Nikola Karabatić je dao intervju za španjolski Mundo Deportivo povodom uzvratne utakmice PSG-a i Barcelone u Ligi prvaka.
Boston izbacio Miami i postao prva momčad u polufinalu Istoka
USPJESI
BOSTON - Boston Celticsi četvrta su momčad koja je izborila drugi krug ovogodišnjeg doigravanja NBA lige, a prva koja je to učinila u Istočnoj konferenciji.
Dončić srušio Jordanov rekord i odveo Mavse do pobjede kod Clippersa
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Los Angeles Clipperse 123:93 na gostovanju u petoj utakmici prvog kruga doigravanja za prsten prvaka u NBA ligi i poveli 3:2 u seriji koja se igra na četiri pobjede.