Borussia osvojila Kup, Olmo zabio prekrasan gol za poraženi Leipzig

KUP
Objavljeno: 13.05.2021 / 22:46
Autor: SEEbiz / Index.hr
BERLIN - Borussia Dortmund je osvajač njemačkogKupa. U finalu je momčad iz Dortmunda deklasirala Leipzig 4:1.

Borussia je povela već u petoj minuti kad je zabio Sancho. Naravno da je svoj trag u ovom finalu morao ostaviti i Erling Haaland koji je zabio za 2:0 u 28. Sjajni Norvežanin se s lakoćom otresao Upamecana, a zatim je sjajno pogodio. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela na dodavanje Reusa svoj drugi gol je zabio Sancho.

U nastavku je Leipzig bacio sve u napad u pokušaju da utakmicu učini zanimljivom. Pogodili su i vratnicu, a do gola su stigli u 71 minuti kad je fantastičnim udarcem pogodio Dani Olmo.

Bivši igrač Dinama je krasnim udarcem sa 16 metara pogodio gornji kut.

U samoj završnici utakmice nevjerojatni Haland je zabio i drugi gol. Norvežanin se pri udarcu poskliznuo, ali je ipak uspio zatresti mrežu.

Borussiji je ovo pet Kup u povijesti.

Tagovi: Borussia Dortmund, Erling Haaland, Jadon Sancho, Dani Olmo, RB Leipzig
Lovren: Najbolji smo kada je najteže
PORUKE
GLASGOW - Mi smo najbolji kada je najteže, istaknuo je branič hrvatske vrste Dejan Lovren na novinarskoj konferenciju u Glasgowu uoči sutrašnjeg ogleda protiv Češke u 2. kolu D skupine EP-a.
Belgija preokretom do pobjede protiv Danske
PREOKRET
KOPENHAGEN - Nogometna reprezentacija Belgije osigurala je plasman u osminu finala EP-a nakon što je u četvrtak u susretu 2. kola B skupine u Kopenhagenu pobijedila Dansku sa 2-1, upisavši i drugu pobjedu.
Milojević postaje pomoćnik Stevea Kerra u Golden Stateu
BEOGRAD - Srpski trener Dejan Milojević razišao se s podgoričkom Budućnosti, koju je vodio od siječnja ove godine, te je otišao u NBA ligu. Bit će pomoćnik Steveu Kerru u Golden State Warriorsima.
UEFA stala u obranu Coca-Cole i Heinekena
REAKCIJE
ZAGREB - Posljednjih dana igrači na presicama prije ili poslije utakmica Europskog prvenstva ispred sebe uklanjaju boce UEFA-inih sponzorskih pića.
Ukrajina prekinula niz od šest poraza
POBJEDA
BUKUREŠT - Ukrajina je prekinula niz od šest uzastopnih poraza na europskim prvenstvima svladavši reprezentaciju Sjeverne Makedonije s 2-1 (2-0) u iznimno dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici odigranoj na Nacionalnoj Areni u Bukureštu.