GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Brazilsko čudo od djeteta u Dinamu

Brazilsko čudo od djeteta u Dinamu
ZANIMLJIVO
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 05.02.2023 / 13:12
Autor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB - Spletom tragičnih okolnosti iz Rio de Janeira je u Zagreb dospio najveći talent Južne Amerike, tek 14-godišnji nogometni wunderkind Rafael Gomes Cirino, piše u nedjelju Večernji list.

Nezasluženo je ispod radara prošao jedan vrlo zanimljiv, intrigantan, pa i senzacionalan posao koji je Dinamo odradio u prijelaznom roku. Naime, u Dinamovim pionirima od ovoga proljeća zaigrat će jedan od najvećih, možda i najveći svjetski talent svojega godišta, 14-godišnji Brazilac Rafael Gomes Cirino ili skraćeno – Belinho, javlja Večernji list.

YouTube je preplavljen njegovim spektakularnim majstorstvima u dresu njegova donedavnoga kluba Vasca da Game, a u njima će uskoro moći uživati i zagrebačka publika. Belinho je jedna sasvim drugačija nogometna dimenzija.

No kako je jedan tako darovit dječak uopće završio u Dinamu? Ispalo je to tako spletom nesretnih, tragičnih okolnosti, zbog koji je njegov otac poželio napustiti Rio de Janeiro i otvoriti novo životno poglavlje na drugom kraju svijeta.

U tome mu je pomogao najviše rangirani hrvatski nogometni menadžer Andy Bara, vlasnik agencije Niagara Sport Company, te njegov brat Denny Bara.

Podsjetimo, sličnu priču kao Belinho imao je svojedobno i Eduardo da Silva, koji se s 15 godina preselio iz Rija u Zagreb.

Tagovi: Dinamo, Rafael Gomes Cirino,
PROČITAJ I OVO
Bez interesa za većinski udjel u Cibaliji
AGONIJA
Bez interesa za većinski udjel u Cibaliji
VINKOVCI - Cibalia je u velikim financijskim problemima. Početkom mjeseca je izašla vijest kako igrači vinkovačkog kluba štrajkaju jer tri mjeseca nisu dobili plaće.
Real postavio ultimatum Modriću
ULTIMATUM
Real postavio ultimatum Modriću
MADRID - Gdje ima dima, ima i vatre, a ta kultna izreka može se u posljednje vrijeme vezati za kraj ljubavi između Real Madrida i svojevremeno najboljeg nogometaša svijeta Luke Modrića.
Wimbledon dopustio nastup Rusima i Bjelorusima kao neutralnima
LICEMJERJE
Wimbledon dopustio nastup Rusima i Bjelorusima kao neutralnima
LONDON - Ruskim i bjeloruskim tenisačima bit će dozvoljen nastup na Wimbledonu ove godine kao "neutralnim sportašima", objavili su čelnici trećeg teniskog Grand Slam turnira sezone.
Ukrajina će bojkotirati natjecanja s ruskim sportašima
ODLUKE
Ukrajina će bojkotirati natjecanja s ruskim sportašima
KIJEV - Ukrajinskim sportašima neće biti dopušteno sudjelovati u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu 2024. ako se budu morali natjecati protiv Rusa, poručili su iz Kijeva.
Boston razbio Milwaukee i ugrozio mu prvo mjesto
NBA
Boston razbio Milwaukee i ugrozio mu prvo mjesto
BOSTON - Protekle noći u NBA ligi su odigrane samo dvije utakmice u kojima su pobjede slavili gosti.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE