Britanac Tao Geoghegan Hart pobjednik Gira

BICIKLIZAM
Objavljeno: 25.10.2020 / 17:42
MILANO - Britanac Tao Geoghegan Hart (INEOS Grenadiers) pobjednik je 103. izdanja biciklističke utrke Giro d'Italia koja je u nedjelju završila 15.7 kilometara dugačkim kronometrom u Milanu.

Uoči posljednje, 21. etape ovogodišnjeg izdanja utrke po Italiji, Hart i Australac Jai Hindley (Sunweb) bili su poravnati. Točnije, Hindley je nakon više od 85 sati vožnje imao svega 0.86 sekunde bolje vrijeme.

Nikad se prije nije dogodilo da uoči zadnje etape imamo toliko malu razliku između prve dvojice. No već u prvom dijelu posljednje etape postalo je jasno kako je Britanac sačuvao više snage.

Na koncu je Hart zauzeo 13. mjesto u vožnji na kronometar sa 39 sekundi ispred Australca koji je osvojio 38. poziciju. Treće mjesto u ukupnom poretku osvojio je Nizozemac Wilco Kelderman (Sunweb).

Hrvatski biciklist Josip Rumac (Androni Giocattoli) utrku je završio na 99. mjestu.

Posljednju etapu dobio je Talijan Filippo Ganna.

Tagovi: Tao Geoghegan Hart, Giro dItalia, Josip Rumac, Jai Hindley
Odlična vijest za Dalića i ostale izbornike
EURO
ZAGREB - Europska nogometna unija (UEFA) dopustit će izbornicima da u reprezentacije za Europsko prvenstvo u Njemačkoj pozovu 26 umjesto dosadašnja 23 igrača, objavili su britanski mediji.
Hrvatski boksač koji je napadnut u Beogradu odustao od četvrtfinala EP-a
BOKS

ZAGREB - Hrvatski boksački savez (HBS) u utorak je objavio da reprezentativac Nikica Radonić neće nastupiti u četvrtfinalu kategorije do 86 kg Europskog boksačkog prvenstva u Beogradu, koje je prema rasporedu bilo zakazano za srijedu, 24. travnja.

Pjaca: Neću imati milosti za Dinamo
PORUKE
RIJEKA - "Kao uvijek, idemo na pobjedu. Optimističan sam, mislim da će s gležnjom za tjedan dana biti sve u redu."
Murray sa zvukom sirene nokautirao Lakerse
DENVER - Denver Nuggetsi nadoknadili su 20 koševa manjka iz treće četvrtine i pobijedili sa 101:99 Los Angeles Lakerse ubačajem Jamala Murrayja sa zvukom sirene za prednost od 2:0 u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige.
Fabio Cannavaro novi je trener Udinesea
UDINE - Talijanski nogometni klub Udinese će nakon Gabriela Cioffija voditi bivši svjetski prvak i osvajač Zlatne lopte Fabio Cannavaro, objavio je klub na svojoj web stranici.