Budimir srušio Espanyol, uvjerljiva Barcelona

PRIMERA
Objavljeno: 21.10.2022 / 08:34
BARCELONA - Barcelona je slavila u derbiju 10. kola Primere na Nou Campu protiv Villareala s 3-0, dok je Ante Budimir zabio jedini gol za pobjedu Osasune doma protiv Espanyola.

Dva pogotka za Barcu postigao je Robert Lewandowski koji s jedanaest pogodaka uvjerljivo vodeći na listi strijelaca. Poljak je prvi put zabio u 31. minuti, četiri minute kasnije povisio je na 2:0, a sudbinu gostiju zapečatio je Ansu Fati u 38. minuti.

Nakon osme pobjede Barcelona zauzima drugo mjesto na tablici s 25 bodova. Prvi je Real Madrid koji ima tri boda više, Real Sociedad na trećem mjestu je skupio 22 boda, a Atletico Madrid na četvrtom mjestu ima dvadeset.

Katalonci su tako barem djelomično zaboravili na kiks u nedjeljnom Clasicu u Madridu i već su svoje misli usmjerili na pakleni raspored koji ih čeka u sljedećih mjesec dana do početka Svjetskog prvenstva u Katru.

Barcelona će u nedjelju ugostiti Athletic Bilbao, potom će Bayern München gostovati na Nou Campu, 29. listopada će ugostiti Valenciju, a u studenom će odmjeriti snage s Viktorijom Plzen, Almerijom i Osasunom.

Budimir je golom u 55. minuti donio pobjedu Osasuni u srazu s Espanyolom. Klub iz Pamplone je sedmi s 16 bodova.

Ranije je Almerija kao domaćin pobijedila Gironu s 3-2. Domaći su vodili s 3-0 golovima Lea Baptistãoa (13), Touréa (17) i Adri Embarbe (38), a nakraju su morali spašavati pobjedu jer je Girona smanjila preko Rodrigo Riquelmea (47) i Stuania (83pen).

HENDIKEP
LONDON - Engleska nogometna reprezentacija mogla bi imati dosta problema s vratarskom pozicijom na skorašnjem Europskom prvenstvu nakon što je postalo poznato da u Njemačkoj neće moći braniti Samuel Johnstone.