Nakon što ga je ljetos, naime, Dinamo otkupio od Lokomotive za 750.000 eura, odmah je bio proslijeđen na posudbu u Osijek, a kako sad stvari stoje, i prije dogovorenog isteka te posudbe napustit će aktualni klub.
Trebao je, naime, Čavlina ostati u gradu na Dravi do ljeta, međutim, zbog svega što se događalo, realna je opcija da će se već ove zime vratiti u Maksimir. U Osijeku, naime, nema blistavu budućnost, nakon što je početkom sezone slovio kao prvi vratar i branio je na ukupno devet utakmica u svim natjecanjima (i primio čak 13 pogodaka), u zadnje dvije utakmice nije ga bilo ni na klupi i perspektiva u Osijeku nije mu nimalo svijetla.
Čavlina je izgubio mjesto između vratnica nakon loših reakcija na nekim utakmicama. I shvatio je da je velika razlika braniti u Osijeku, u odnosu na igranje u Lokomotivi, u kojoj se afirmirao. Kad je pogriješio u Lokomotivi (a bilo je tih pogrešaka, kao i sjajnih obrana), to se samo konstatiralo i nije se previše "jahalo" po lošijoj izvedbi. Nije, dakle, bilo gotovo nikakvog medijskog pritiska, a još manje pritiska javnosti, odnosno navijača, kojih Lokomotiva, na žalost, nema.
I onda je došao u Osijek i osjetio je golemu razliku. Medijska je pozornost bila neusporediva, preko njegovih pogrešaka nije se šutke prelazilo, niti su se te pogreške opraštale. Loše je počeo, skrivio je neke pogotke, onda je i izravnim medijskim istupom u našem listu okrenuo protiv sebe i one koji su stajali iza njega, pa se na kraju morao ispričavati treneru i suigračima u svlačionici. K tome, iskusni je Malenica odlično iskoristio ukazanu mu priliku i više ne pušta vratarsko mjesto, pa je Čavlina sjeo na klupu. A to je za mladoga vratara najgore.