Chelsea i Liverpool u Ligi prvaka, Arsenal bez Europe

PREMIERSHIP
Objavljeno: 23.05.2021 / 19:43

LONDON - Nogometaši Liverpoola i Chelsea zauzeli su treće i četvrto mjesto nakon zadnjeg kola Engleske lige, te su izborili Ligu prvaka, dok je slavni Arsenal ostao Europe.

Liverpool je na svom stadionu golovima Manea svladao nezainteresirani Crystal Palace s 2-0, dok je Chelsea izgubio kod Aston Ville (1-2), ali mu je pomogao Tottenham koji je slavio kod Leicestera s 4-2.

U izvanrednoj utakmici "Lisice" su dvaput vodile golovima Vardya iz penala (18, 52), ali je Tootenham golovima Kanea (41) i Balea (87, 90+6), te autogolom Schmeichela (76) došao do sedmog mjesta i Konferencijske lige.

Aston Villa je golovima Traorea i El Ghazija slavila protiv Chelseaja, za koji je zabio Chilwell. Mateo Kovačić je igrao za Chelsea do 66. minute.

U Europu će i West Ham, koji je s 3-0 pobijedio Southampton, dok je prvak City s 5-0 "potopio" Everton.

"Topnici" su svladali Brighton s 2-0 i bili su u Europi do 87. minute, kada je Bale zabio za vodstvo Tottenhama.

Tagovi: Chelsea, Liverpool, Liga prvaka, Jamie Vardy, Mateo Kovačić, Arsenal
Francuska protiv Slovenije u polufinalu
TOKIO - Francuska muška košarkaška reprezentacija plasirala se u polifinale olimpijskog turnira u Tokiju, Francuzi su u četvrtfinalu nadigrali Talijane sa 84-75 (20-25, 23-17, 21-12, 20-21).
Tin Srbić osvojio srebro
OSMA MEDALJA
TOKIO - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na olimpijskim igrama u Tokiju osvojivši osmo odličje za Hrvatsku.
Inter odbio ponudu za Lukakua
ODBIJENICA
MILANO - Talijanski nogometni prvak Inter odbio je ponudu europskog prvaka Chelsea za belgijskog napadača Romelua Lukakua (28).
Povijesni uspjeh Slovenije, Dragić i Dončić doveli ih do polufinala
TOKIO - Slovenija je u polufinalu Olimpijskih igara! Tako jednostavno, tako skladno, tako - bez stresa.
Prosinečki: Nismo spremni za dvoboj Dinama i Zvezde
REALNO
ZAGREB - Ukoliko Dinamo i Crvena zvezda uspješno prođu treće pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, hrvatski i srpski prvak odmjerili bi snage u play-offu za najelitnije klupsko nogometno natjecanje.