Čilić ispao u prvom kolu Buenos Airesa

Objavljeno: 13.02.2024 / 07:42
BUENOS AIRES - Marin Čilić izgubio je na startu ATP teniskog turnira u Buenos Airesu od srpskog tenisača Lasla Đerea sa 6:4, 3:6, 0:6.

Jedan od najboljih hrvatskih tenisača svih vremena još uvijek traži pravu formu nakon dugog oporavka od ozljede koljena, a protiv Đerea je upisao i četvrti poraz ove godine, ako ne računamo slavlje protiv Andyja Murraya na ekshibiciji u Kooyongu.

Čilić je dobro ušao u meč, dobio je prvi set, no Đere, koji je trenutačno na 35. mjestu ATP ljestvice, je okrenuo rezultat u iduća dva seta. U prvom setu ključnim se pokazao deseti gem. Do tada su oba tenisača držala svoje servise bez break lopti. U desetom gemu Čilić je došao do prilike za obrat iskoristivši treću brek loptu za 6:4 i vodstvo u setovima.

U drugom setu Đere je zaigrao daleko bolje, dok je Čilić polako posustajao. S dva oduzeta servisa, Đere je za 50 minuta dobio drugi set sa 6-3. U odlučujućem, trećem setu Čilićeva igra se posve raspala i sedmi nositelj turnira je s tri breaka dobio set sa 6-0.

Bio je to njihov treći međusobni susret i prva Đerina pobjeda, nakon što je Marin slavio 2019. godine u osmini finala u Madridu sa 4:6, 6:3, 6:2, te 2022. godine u četvrtfinalu u Adelaideu sa 6:3, 6:2.

Čilić je za turnir u Buenos Airesu dobio pozivnicu, a zanimljivo ovo mu je tek drugi južnoamerički turnir na zemlji. Do sada je igrao samo jednom, 2018. u Rio de Janeiru kada je prošao jedno kolo. Srpskog tenisača u 2. kolu očekuje bolji iz meča između Talijana Andree Vavassorija i Brazilca Thiaga Seyboth Wilda.

Tagovi: ČILIĆ, ĐERE
Talijanski paparazzo mora Brozoviću platiti 5.000 eura
PRESUDA
MILANO - Talijanski novinar i "paparazzo" fotograf Fabrizio Corona mora platiti 5.000 eura odštete hrvatskom nogometašu Marcelu Brozoviću te po 7.500 eura argentinskom igraču Mauru Icardiju i njegovoj supruzi Wandi Nari jer je 2019. objavio vijest da je Nara u ljubavnoj aferi s Brozovićem prevarila supruga, odlučio je sud u Milanu ustvrdivši da je to lažna vijest.
Boysi najavljuju invaziju na Opus Arenu
GOLEM INTERES
ZAGREB - Nakon što je izbacio Betis iz Konferencijske lige, srušio u prvenstvu vodeću Rijeku i s ‘drugom momčadi‘ deklasirao Goricu u Kupu, Jakirović i društvo s novom energijom stižu na Opus Arenu.
Hezonja bi mogao napustiti Real
MADRID - Mario Hezonja mogao bi na kraju sezone napustiti Real Madrid, piše Marca. Hrvatski košarkaš 2022. godine stigao je u Real iz UNICS Kazana, a na kraju ove sezone istječe mu ugovor.
Jokić upisao četvrti uzastopni triple-double, Dončić briljirao za rođendan
DENVER - Tokom noći u NBA ligi je odigrano nekoliko zanimljivih utakmica, a najviše pažnje su privukli Nikola Jokić i Luka Dončić, koji su upisali nove triple-double učinke.