Čilić u prvom kolu ispao s Australian Opena

Objavljeno: 14.01.2024 / 09:05
MELBOURNE - Marin Čilić izgubio je od Fabiana Marozsana (24) u prvom kolu Australian Opena i tako ispao s prvog ovogodišnjeg Grand Slam turnira.

Mađarski tenisač nadigrao ga je s 3:1 u setovima (6:1, 2:6, 6:2, 7:5). Hrvatskom tenisaču to je bio prvi nastup na nekom Grand Slam turniru od US Opena 2022., kada je igrao u četvrtom kolu. Također, Čilić je svoj prvi meč nakon duge pauze odigrao prije 12 dana u Hong Kongu te u njemu izgubio od 25. igrača svijeta Jan-Lennarda Struffa.

U ovom meču servirao je 16 aseva, a mađarski tenisač deset. Čilić je svoj servis izgubio šest puta, a suparniku ga je uzeo dva puta, oba u drugom setu, jedinom koji je dobio. Čilić je u meču koji je trajao dva sata i 34 minute napravio 46 neprisiljenih pogrešaka.

Jedan od najboljih hrvatski tenisača ikad u glavni ždrijeb Australian Opena ušao je sa zaštićenim rankingom, a ovo mu je bio prvi susret s mađarskim tenisačem. Marozsan je 65. igrač na ATP ljestvici.

Danas će na terene u Melbourneu još istrčati 39. igrač svijeta Borna Ćorić, kojem je suparnik 17. tenisač svijeta, Amerikanac Frances Tiafoe, dok će Dino Prižmić kao 178. tenisač na ATP ljestvici u svom prvom nastupu u glavnom ždrijebu Australian Opena igrati protiv prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića.

Tagovi: ČILIĆ, MELBOURNE,
Livaković pomogao Fenerbahčeu da s igračem manje dođe do pobjede kod Galatasaraya
TURSKA
ISTANBUL - Nogometaši Fenerbahčea produžili su nadu u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola turskog prvenstva u velikom derbiju na gostovanju pobijedili Galatasaray 1-0.
Manchester City četvrti put zaredom prvak Engleske
PREMIERSHIP
MANCHESTER - Manchester City obranio je naslov prvaka Engleske.
Martin Erlić se ozlijedio
PROBLEMI ZA DALIĆA
RIM - Cagliari je u nedjelju u utakmici 37. kola talijanskog prvenstva u gostima sa 2-0 svladao domaći Sassuolo, a Martin Erlić napustio je teren u 20. minuti zbog ozljede.
Šutalo zabio prvijenac za Ajax
NIZOZEMSKA
AMSTERDAM - U utakmici posljednjeg kola nizozemske Eredivisie Ajax je u gostima kod Vitessea, kluba koji je već ispao u niži rang, remizirao rezultatom 2:2.