City i Liverpool podijelili bodove u sjajnoj utakmici

DERBI
Objavljeno: 10.04.2022 / 19:52
MANCHESTER - Veliki derbi 32. kola engleske Premier lige na Etihad stadionu okončan je bez pobjednika. Nogometaši Manchester Cityja i Liverpoola odigrali su u sjajnoj utakmici 2-2.

Dva puta je City vodio golovima De Bruynea i Gabriela Jesusa, ali Liverpool je uspio sve preživjeti te pogocima Dioga Jote i Manea osvojiti bod. Time je stanje na samom vrhu ljestvice ostalo identično onome prije derbija. Manchester City ima bod prednosti (74-73).

Vatreno je bilo na Etihadu od samog početka, a ritam je od starta diktirao domaći sastav. U petoj minuti odličnu je šansu imao Sterling, a već u idućem naletu City je poveo. De Bruyne je pucao s 20 metara, a lopta je dodirnula Matipa, promijenila smjer i zaplela se u mreži.

No, Liverpool je imao spreman odgovor i izjednačio je vrlo brzo nakon toga. U13. minuti Diogo Jota je smirio delirij na stadionu zabivši za 1-1. Prvo poluvrijeme je nastavljeno tako da je Manchester City bio bolji i više napadao, no Liverpool je bio spreman iskoristiti sve ponuđeno od suparnika te je frcalo s obje strane.

Opet je poveo City i to u 36. minuti kada je asistirao Cancelo, a Gabriel Jesus pogodio za 2-1. Domaćin je na odmor otišao uz prednost, ali na samom početku drugog dijela novo izjednačenje. Sjajnu asistenciju je poslao Salah, a Mane je rutinski prevario Edersona za 2-2.

Praznog hoda u ovom velikom derbiju nije bilo sve do kraja. Opet je Manchester City bio taj koji je ostavljao odlučniji dojam na travnjaku. Više je napadao, bio brži i konkretniji, a poveo je po treći put u 63. minuti. Sterling je zabio za novo vodstvo, no taj je pogodak poništen zbog zaleđa.

Iako su obje momčadi do kraja imale prilike za novi pogodak mreže se više nisu tresle i sve je okončano podjelom bodova.

Podsjetimo kako su ove sezone, na Anfieldu, ove dvije momčadi također odigrale 2-2, a tada je Liverpool dva puta vodio.

Recimo kako su ranije tijekom nedjelje nogometaši Brentforda nastavili pozitivan niz te su kao domaćini svladali West Ham 2-0. U zadnjih pet ligaških nastupa Brentford je ostvario četiri pobjede. Junaci pobjede bili su Mbeumo i Toney te je svaki od njih dvojice upisao po pogodak i asistenciju. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić za West Ham je u igru ušao u 66. minuti.

Norwich je pred svojim navijačima s 2-0 bio bolji od Burnleyja. Golove su u derbiju začelja za Norwich dali Lees Melou i Pukki, no njihova je momčad i dalje posljednja na ljestvici.

Premier liga, 32. kolo:

Manchester City - Liverpool 2-2 (De Bruyne 5, Gabriel Jesus 36 / Diogo Jota 13, Mane 46)

Brentford - West Ham 2-0 (Mbeumo 48, Toney 64)

Leicester - Crystal Palace 2-1 (Lookman 39, Dewsbury-Hall 45 / Zaha 65)

Norwich - Burnley 2-0 (Lees Melou 9, Pukki 86)

Subota:

Everton - Manchester United 1-0 (Gordon 27)

Arsenal - Brighton 1-2 (Odegaard 89 / Trossard 28, Mwepu 66)

Southampton - Chelsea 0-6 (Marcos Alonso 8, Mount 16, 54, Werner 22, 49, Havertz 31)

Watford - Leeds 0-3 (Raphinha 21, Rodrigo 73, Harrison 85)

Aston Villa - Tottenham 0-4 (Son 3, 66, 71, Kuluševski 50)

Petak:

Newcastle - Wolverhampton 1-0 (Wood 72-11m)

20. Norwich 31 5 6 20 20-63 21

Tagovi: Manchester City, Gabriel Jesus, Diogo Jota, Liverpool, Sadio Mane, Kevin De Bruyne
Aco Petrović ponovo izbornik Brazila
RIO DE JANEIRO - Aleksandar Petrović, 65-godišnji nekadašnji izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije, ponovno je preuzeo Brazil, službeno je objavio tamošnji košarkaši savez na svojim internetskim stranicama.
Budimir će biti spreman za EURO
DOBRE VIJESTI
PAMPLONA - Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir napustio je u srijedu bolnicu u Pamploni, gdje je proveo dvije noći nakon što mu je u ponedjeljak navečer slomljeno nekoliko rebara tijekom utakmice s Valencijom, izvijestio je u četvrtak njegov klub Osasuna, dodavši da bi trebao biti spreman za EURO u lipnju.
De Rossi ostaje trener Rome i sljedeće sezone
RIM - Roma je i službeno potvrdila da će dosadašnji trener Vučice Daniele De Rossi voditi ekipu Rome i u narednoj sezoni.
Ancelotti: Pep je džentlmen
POŠTOVANJE
MANCHESTER - Svi su nas otpisali, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti, ali Real nikad ne umire, poručio je talijanski stručnjak nakon izbacivanja Manchester Cityja.
Real nakon drame jedanaesteraca izbacio City
MADRID - Nogometaši Real Madrida u fantastičnom četvrtfinalu Lige prvaka izbacili su Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.