Crvena zvezda uvjerljiva protiv Cibone

ABA LIGA
Objavljeno: 06.12.2021 / 21:15
BEOGRAD - Cibona je u ponedjeljak u utakmici 10. kola ABA lige poražena u Beogradu, bolja je od nje sa 86-72 (15-17, 25-14, 23-23, 23-18) bila Crvena zvezda.

Iako je Cibona dobila prvu četvrtinu, druga je pripala Crvenoj zvezdi koja je stvorila prednost od devet koševa. Nakon treće izjednačene četvrtine, zadnja opet pripada domaćoj momčadi koja ju dobiva s pet koševa razlike.

Najbolji su u redovima pobjedničke momčadi bili Nikola Ivanović i Nkola Kalinić sa po 15 koševa svaki, dok je kod Cibone najbolji strijelac bio Roko Prkačin sa 16 ubačaja. Amar Gegić je dodao 13 koševa i sedam skokova, a Lovro Gnjidić 10 koševa i šest asistencija.

Cibona je šesta sa pet poraza i pet pobjeda i 15 bodova, dok je Crvena zvezda prva sa 19 pobjeda i devet pobjeda iz deset utakmica.

Tagovi: Crvena zvezda, Cibona, Nikola Ivanović, Nikola Kalinić, Roko Prkačin, Lovro Gnjidić
EURO: Španjolska i Švedska u finalu
EP U RUKOMETU
BUDIMPEŠTA - Španjolski i švedski rukometaši igrat će u nedjelju u finalu EURA 2022 u Budimpešti.
Petra Marčinko juniorska pobjednica Australian Opena
SJAJAN USPJEH
MELBOURNE - Mlada 16-godišnja hrvatska tenisačica Petra Marčinko osvajačica je Grand Slam turnira Australian Open u juniorskoj konkurenciji.
EURO: Španjolska - Danska 29-25
RUKOMET
BUDIMPEŠTA - Španjolski rukometaši, aktualni dvostruki europski prvaci, kvalificirali su se u petak u finale EURA 2022 u Budimpešti pobijedivši u polufinalu Dansku s 29-25 (13-14).
Vlahović potpisao za Juventus
TORINO - Napadač srpske nogometne reprezentacije, 22-godišnji Dušan Vlahović novi je igrač talijanskog velikana Juventusa u koji je stigao iz Fiorentine.
Borussia pronašla zamjenu za Haalanda
ZAMJENA
DORTMUND - Prema pisanju njemačkih i talijanskih medija Borussija Dortmund je pronašla zamjenu za norveškog napadača Erlinga Haalanda koji bi ovoga ljeta mogao napustiti Westfalenstadion.