Dallas prekinuo pobjednički niz oslabljenog Brooklyna

Objavljeno: 28.02.2021 / 09:42
DALLAS - Košarkaši Dallas Mavericksa zaustavili su Brooklyn Netse u NBA ligi.

Zahvaljujući 27 koševa slovenske zvijezde Luke Dončića, Dallas je pobijedio u gostima sa 115: 98 i nakon dugo vremena došao do 50-postotnog učinka u sezoni.

Nakon 32 odigrane utakmice, Dallas zauzima deveto mjesto u ligi sa 16 pobjeda i isto toliko poraza. U posljednjih devet utakmica slavili su sedam puta.

Dončić i suigrači izvrsno su otvorili utakmicu i prvu četvrtinu završili s 12 koševa prednosti. Brooklyn se, čak i bez ozlijeđenih zvijezda Kyriea Irvinga i Kevina Duranta, približio na samo dva poena, a košarkaši Teksasa potom su se u trećoj četvrtini odvojili s dvoznamenkastom razlikom. U posljednjem su povisili na 22 poena, a rezervisti su mirno priveli utakmicu kraju.

Dončić, koji danas slavi 22. rođendan, u prvom je dijelu postigao 19 koševa, ali se u drugom zaustavio na 27, dodavši šest skokova i sedam asistencija. Zabio je 11 od 21 šuta iz igre (3 od 10 za tri) i prelomio 33:43 minute na terenu. Po povratku na parket Latvijac Kristaps Porzingis pridonio je 18 koševa, dok je James Harden postigao 29 koševa za domaću momčad.

Tagovi: Dallas Mavericks, Luka Dončić, James Harden, Brooklyn Nets, Kevin Durant, Kyrie Irving
Sunsi svladali Warriorse i izjednačili klupski rekord
PHOENIX - U derbiju dvije vodeće momčadi NBA lige odigranom u Phoenixu domaći Sunsi su svladali Golden State Warriorse sa 104-96 i tako se izjednačili po učinku (18-3) na vrhu ljestvice, a 17. pobjedom u nizu izjednačili su i klupski rekord.
Preminuo Ray Kennedy
IN MEMORIAM
LONDON - Jedan od najboljih engleskih nogometaša 70-tih i 80-tih godina prošlog soljeća, Ray Kennedy umro je u 70. godini, objavio je Liverpool.
Ne prestaju kritike na Messijevu pobjedu
KRITIKE
ZAGREB - Pobjeda Argentinca Lionela Messija u izboru France Footballa za najboljeg nogometaša svijeta u 2021. godini izazvala je val kritika novinara, nogometnih stručnjaka i igrača.
Bavarski premijer najavio ponovno zatvaranje stadiona
LOŠE VIJESTI
BERLIN - Premijer najveće njemačke savezne države Bavarske Markus Soeder kazao je kako bi se nogometne utakmice ponovno trebale početi igrati bez gledatelja na trivinama zbog porasta broja zaraženih koronavirusom uslijed četvrtog vala pandemije.
West Ham nudi 20 milijuna eura za Baselova napadača Cabrala
BASEL -Engleski West Ham želi se u zimskom prijelaznom roku pojačati brazilskim napadačem Basela Arthurom Cabralom (23), objavili su švicarski mediji.